Ruszyło głosowanie na Suwalski Budżet Obywatelski 2021. Liczymy na wasze głosy oddane na Blues & Rock w Suwałkach – 30 lat zespołu Night Come w Suwalskim Clubie Bluesa.

Ruszyło głosowanie na projekty zgłoszone w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. Wszystkich fanów bluesa zachęcamy do oddania głosu na projekt Blues & Rock w Suwałkach – 30 lat zespołu Night Come w Suwalskim Clubie Bluesa w ramach którego planowana jest m.in. organizacja 4 koncertów zespołu Night Come, spotkań filmowych, jamsessions oraz nagranie płyty.  Zachęcamy do oddania głosów za pośrednictwem strony ▶️budzetobywatelski.suwalki.eu ◀️ Projekt znajduje się na pozycji 2 w kategorii projekty kulturalne lub społeczne. Głosowanie potrwa do 2 października 2020.

Ideą budżetu obywatelskiego jest zwiększenie wpływu mieszkańców na miejskie wydatki. Głównymi korzyściami płynącymi z wprowadzenia budżetu partycypacyjnego są natomiast: budowanie poczucia współdecydowania i odpowiedzialności, za to, co dzieje się w najbliższym otoczeniu oraz rozwijanie dialogu społecznego. Pierwszą edycję Budżetu Obywatelskiego w Suwałkach przeprowadzono w 2014 roku i tak realizowano kolejne edycje w następujących po sobie latach.  Na Suwalski Budżet Obywatelski w 2021 roku przeznaczono 2,6 miliona złotych.  Do wyboru jest 12 projektów „małych”, 6 „dużych” i 10 „kulturalno-społecznych”.

Oprócz głosowania w formie elektronicznej budzetobywatelski.suwalki.eu, można skorzystać z tradycyjnej formy tj. papierowej karty do głosowania. Urny do głosowania będą ustawione w holu Urzędu Miejskiego przy ulicy Mickiewicza 1 oraz w holu Aquaparku przy ulicy Jana Pawła II 7. Każdy mieszkaniec może złożyć wyłącznie jedną kartę do głosowania.  Głosowanie odbywa się poprzez wybranie maksymalnie jednego projektu z każdej grupy projektów, łącznie trzech projektów z listy.

Na co trafią pieniądze, zdecydują mieszkańcy. Wyniki głosowania w sprawie Suwalskiego Budżetu poznamy 26 października.

 

Dziękujemy za oddane głosy na Blues & Rock w Suwałkach – 30 lat zespołu Night Come w Suwalskim Clubie Bluesa.

 

 

Top