ROZGRZEWKA SBF 2017 – koncert zespołu BIG DADDY WILSON TRIO (USA)

Zapraszamy na koncert bluesowy, który będzie rozgrzewką przed Suwałki Blues Festival 2017. Wystąpi amerykański zespół BIG DADDY WILSON TRIO (USA)

ROZGRZEWKA SBF 2017 – koncert zespołu BIG DADDY WILSON TRIO (USA)
Czwartek, 23.03.2017, godz. 21:00
Sala im. A. Wajdy, SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5
Bilety: 35 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

Big Daddy Wilson_3

Koncert będzie bezpośrednio transmitowany przez Program 3 Polskiego Radia w audycji „Bielszy Odcień Bluesa”.

Podczas koncertu przedstawione zostaną gwiazdy tegorocznej 10. edycji Suwałki Blues Festival 2017. Zapowiemy także konkurs zespołów Polish Blues Challenge 2018.

Big Daddy Wilson to amerykański wokalista bluesowy, na którego koncie znajduje się dwanaście kilkakrotnie nagrodzonych płyt. Urodził się w miejscowości Edenton w stanie Północna Karolina, gdzie większość populacji stanowili Afro-Amerykanie, a połowa z nich żyła poniżej granicy ubóstwa. Śpiewać zaczął w kościele, ale o karierze scenicznej nie myślał, w związku z brakiem śmiałości, który odczuwał od dziecka. Jako szesnastolatek Wilson rzucił szkołę, a niedługo potem zaciągnął się do armii. Stacjonował w Niemczech i tam miały miejsce dwa najważniejsze dla jego dorosłego życia wydarzenia: zakochał się w dziewczynie, dla której napisał swoją pierwszą piosenkę i która została jego żoną, a także po raz pierwszy usłyszał bluesa.


Po 7-letniej służbie postanowił nie wracać do ojczyzny, zostać w Niemczech, i rozpocząć karierę muzyczną występując w klubach, teatrach, na festiwalach, w radiu i telewizji. Ma na koncie kilkanaście albumów, nagranych w różnych składach i dla różnych wytwórni. Wilson, to przepiękny, głęboki, zapadający w pamięć woka. Takiego głosu się nie zapomina!

W 2013 roku jego album „I’m Your Man” został najlepszym bluesowym albumem w Niemczech, zaś w 2014 roku Big Daddy Wilson został ogłoszony najlepszym bluesowym artystą w tym kraju. Przez ostatnie dwadzieścia lat objechał cały świat grając liczne koncerty, pisząc teksty i wydając płyty. W zeszłym roku opublikował swój najnowszy krążek „Time”.
Big Daddy Wilson, nieszablonowy wokalista i kompozytor.

Więcej informacji o wykonawcy: www.bigdaddywilson.com

SBF_rozgrzewka_2017


Organizatorzy

UM_suwalkisoklogopoziom

Patronat honorowy

UM_prezydent

Generalny patronat medialny

trojka_polskieradio_logostroer_sok

Patronat medialny

polskieradiobialystokbluesonline_logoniebywalesuwalki24suwalkiinfo_logo

Top