Przez chorobę nie przyjechał na SBF. Wraca do zdrowia i na scenę

Walter Trout miał zagrać na Suwałki Blues Festival 2014. Z powodu poważnej choroby musiał odwołać występ. Na szczęście artysta uporał się z problemami zdrowotnymi i wraca na scenę!

Trout, legendarny gitarzysta, miał być jedną z największych gwiazd VII edycji Suwałki Blues Festival. W ostatniej chwili przegrał jednak z chorobą i musiał odwołać całą swoją trasę po Europie.

Tak brzmiało wówczas oficjalne oświadczenie managementu Waltera Trouta:
„Wielu z Was zapewne wie, że Walter od wielu miesięcy walczy z poważną chorobą. Byliśmy bardzo optymistycznie nastawieni, gdy w ubiegłym miesiącu rozpoczęta została kuracja lekami nowej generacji, ale jesteśmy załamani faktem, że musimy Wam zakomunikować, że konsylium lekarskie stwierdziło, że ta kuracja nie działa. Walter potrzebuje teraz pilnie przeszczepu wątroby. Dziękujemy za Waszą miłość i modlitwy w tym trudnym czasie. Jeśli chcecie śledzić postępy Waltera w zmaganiach z chorobą, prosimy odwiedzajcie stronę na Facebooku. Będziemy aktualizować tę stronę, dopóki Walter nie będzie mógł tego zrobić sam. Nie wiemy, kiedy będzie dostępna odpowiednia wątroba do przeszczepu dla Waltera, ale nawet przy najlepszym scenariuszu, wiemy, że nie będzie on zdolny, aby przyjechać w tym roku do Europy. Wiemy, że Walter ma dużo nowej wspaniałej muzyki dla Was i wprost nie może się doczekać, aby podzielić się nią z Wami wszystkimi w 2015 roku!”

Tę muzykę będzie można w 2015 roku usłyszeć na koncertach. Walter Trout przeszedł przeszczep wątroby, wrócił do zdrowia i ogłosił trasę koncertową. Rozpocznie się ona 15 czerwca koncertem w londyńskiej Royal Albert Hall. Potem Trout będzie występował w USA, a późną jesienią wróci do Europy. Fani z Polski najbliżej na koncert legendy w 2015 roku będą mieli do Berlina (2 grudnia 2015 roku).

Top