Konkurs zespołów bluesowych ponownie podczas SBF

Po raz drugi w historii Suwałki Blues Festival odbędzie się KONKURS ZESPOŁÓW BLUESOWYCH. Grupy z Polski powalczą o występ na głównej scenie VIII edycji SBF (9-11 lipca 2015) oraz kwalifikację do European Blues Challenge 2016.

konkurs450x300

Konkurs zespołów bluesowych był nowością w 2014 roku. W premierowej odsłonie publiczność miała okazję posłuchać 10 grup, które spośród prawie 30 wybrała Rada Programowa Suwałki Blues Festival 2014 w składzie:

  • Alicja Andrulewicz – naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miejskiego w Suwałkach
  • Bogdan Topolski – dyrektor artystyczny Suwałki Blues Festival, Suwalski Ośrodek Kultury
  • Jan Chojnacki – Polskie Radio Program Trzeci, Radio Baobab
  • Andrzej Matysik – redaktor naczelny kwartalnika „Twój Blues”
  • Andrzej Jerzyk – Forum Okolice Bluesa, Radio Centrum Kalisz

Ostatecznie historyczny konkurs zespołów bluesowych podczas SBF wygrała gdańska formacja DRUNK LAMB – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

W tym roku inne grupy będą miały okazję pójść w ślady DRUNK LAMB, bowiem podczas SBF 2015 odbędzie się druga edycja konkursu zespołów bluesowych. Formuła konkursu umożliwia start zespołom, których twórczość nawiązuje do muzyki bluesowej i gatunków pokrewnych.

Udział w konkursie można zgłaszać do 29 maja 2015 r. Zakwalifikowane zespoły w dniach 10-11 lipca 2015 roku zaprezentują się na żywo podczas Suwałki Blues Festival na scenie na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach. Zwycięzcy przyznana zostanie podwójna nagroda:
• Grand Prix Suwałki Blues Festival – nagroda Prezydenta Miasta Suwałk wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 10 000 zł oraz występ na scenie głównej Suwałki Blues Festival w dniu 11 lipca 2015 r.
• kwalifikacja do udziału i reprezentowania naszego kraju w ramach European Blues Challenge 2016 organizowanego przez European Blues Union (www.europeanbluesunion.com).

W jury zasiądą znani muzycy i dziennikarze oraz przedstawiciel organizatora. Szczegóły w regulaminie konkursu – KLIKNIJ!

Suwałki Blues Festival to jedno z najważniejszych i największych wydarzeń bluesowych w Polsce i Europie. Trzy dni koncertów,  profesjonalne sceny plenerowe, konkurs zespołów bluesowych, koncerty na kameralnych scenach w centrum miasta, śniadania bluesowe, liczne koncerty akustyczne i nocne koncerty klubowe połączone z jam sessions. Uznane gwiazdy i nowe brzmienia. Doskonała atmosfera muzyczna…

Regulamin konkursu – KLIKNIJ!

Karta zgłoszenia – KLIKNIJ!

slider_blues_facebook

Top