KONCERT ODWOŁANY | Gala Blues Top 2019. Koncert z kwartalnikiem Twój Blues.

UWAGA! Wydarzenie odwołane.
Serdecznie zapraszamy na listopadowy koncert realizowany w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego, we współpracy z Kwartalnikiem Twój Blues. Już 22 listopada, w Sali im. A. Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury usłyszą Państwo prawdziwy ,,dirty blues” w wykonaniu Band Of Heysek (CZ). Jako support wystąpi zespół Cherry Lee Mewis & Krissy Matthews Band (UK/PL), który  zagrał przed suwalską publicznością podczas Suwałki Blues Festival 2019. Przed koncertami odbędzie się także spotkanie autorskie połączone z prezentacją i promocją książki Andrzeja Matysika – redaktora naczelnego Kwartalnika Twój Blues.

 

Gala Blues Top 2019. Koncert z kwartalnikiem Twój Blues – Band Of Heysek (CZ)
Support: Cherry Lee Mewis & Krissy Matthews Band (UK/PL)

22.11. (niedziela)
W programie:
godz. 18.00 – spotkanie autorskie i promocja książki Andrzeja Matysika „Andrzej Matysik: Mój Blues. Rozmawiał Jacek Kurek”

godz. 19.00 – koncert zespołu Cherry Lee Mewis & Krissy Matthews Band (UK/PL)
godz. 20.00 – koncert zespołu Band of Heysek (CZ)

Sala im. A. Wajdy SOK, ul. Jana Pawła II 5
wstęp wolny na podstawie wejściówek dostępnych w Kasie SOK | liczba miejsc ograniczona

Uczestnictwo w koncercie oraz spotkaniu autorskim jest równoznaczne z akceptacją Regulamin-imprez-i-wydarzeń-artystycznych-organizowanych-w-Suwalskim-Ośrodku-Kultury-2020, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest zobowiązany do wypełnienia i przekazania pracownikowi obsługi oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu.

Koncert dofinansowany jest z projektu Suwalski Budżet Obywatelski 2020.
Współorganizatorem koncertu jest Województwo Podlaskie.
Partnerem wydarzenia jest Zarząd Budynków Mieszkalnych TBS sp. z o.o. w Suwałkach


 

Andrzej Matysik – Ślązak urodzony w Chorzowie. Inżynier górnik, dziennikarz. Od roku 2000 redaktor naczelny uhonorowanego międzynarodowymi nagrodami kwartalnika „Twój Blues”. Wieloletni gospodarz autorskiego programu „Siła bluesa” w Radiu Katowice. Od roku 2002 autor audycji „Historie bluesem pisane” w Radiu eM. Wraz z rodziną prowadzi agencję koncertową, która zorganizowała setki muzycznych wydarzeń z udziałem sław polskiego i światowego bluesa.

 

Promocja książki, oraz wieczór autorski
godz. 18.00
Sala im. A. Wajdy SOK, ul. Jana Pawła II 5

„Andrzej Matysik: Mój Blues”
(…) książka to owoc rozmów o muzyce, o domu, rodzinie, o świecie – tym lokalnym i tym wielkim (o obydwóch – bez granic), o spotkaniach, przyjaźniach i marzeniach, a nade wszystko ich realizowaniu w rytmie codzienności i świętowania, z biegiem urodzajnych lat… To także rozmowy o pracowitym życiu, o trudnościach, które, gdy są przezwyciężane, rodzić mogą rzeczy wielkie i o pogodnym – mimo wszelkich wątpliwości – patrzeniu w przyszłość. Krótko mówiąc, rozmowy przyjaciół o tym, co najważniejsze.Powstała zatem opowieść o chłopcu, który w technikum górniczym interesował się tańcem, po poznaniu wspaniałej dziewczyny postanowił pójść na studia politechniczne, a dotarłszy jako inżynier do górniczej emerytury, nadal rozwijał od dawna pielęgnowane muzyczne pasje, stając się wydawcą jedynego w Polsce kwartalnika, którego bohaterem jest blues, organizując trasy koncertowe i festiwale muzyczne, zarażając swoją determinacją nieocenioną Żonę oraz Córki. Do rozmowy włączyło się wiele osób bliskich Andrzejowi i takich, którym, i on nie jest obojętny. (…) Rozmawialiśmy z Andrzejem ponad rok, wracając czasem do ważnych dla nas wątków, rozwijając inne bądź uzupełniając opowieść o kolejne osoby, miejsca i zdarzenia. Moglibyśmy rozmawiać jeszcze długo (zresztą już poza kartami tej książki nadal przecież będziemy), bo historia Andrzeja i „Twojego Bluesa” pełna jest najsmaczniejszych anegdot, historii i wspomnień. A opowieść, która powstała, jest też fascynującą częścią historii muzyki bluesowej (choć przecież nie tylko) w Polsce, znajdzie więc w niej Czytelnik sporo ważnych, niepublikowanych dotąd informacji i epizodów, których Andrzej jest prawdziwą kopalnią.[„Andrzej Matysik: Mój Blues” – rozmawiał Jacek Kurek]Support: Cherry Lee Mewis & Krissy Matthews Band (UK/PL)
godz. 19.00
Sala im. A. Wajdy SOK, ul. Jana Pawła II 5

Cherry Lee Mewis – po raz pierwszy w Polsce wystąpiła podczas Suwałki Blues Festival 2019 wraz z Krissi Matthews Band. Utalentowana wokalistka, uznawana jest za jedną z wschodzących gwiazd w Wielkiej Brytanii . Współpracowała do tej pory z wieloma wybitnymi artystami jak Bernie Marsden, Walter Trout, Robin Trower, Ronan Keating i wielu innych. Koncertuje zarówno na Wyspach jaki i w Stanach Zjednoczonych.

Krissy Matthews – norwesko-brytyjski muzyk, gitarzysta i wokalista. Bluesa elektrycznego zaczął grać w wieku 8 lat. Cztery lata później rozpoczął prawdziwą karierę, kiedy na festiwalu Notodden Blues John Mayall zaprezentował go na tle swoich The Bluesbreakers. Okrzyknięty cudownym dzieckiem stał się sensacją bluesowej sceny skandynawskiej. W 2005 roku sformował pierwsze power trio, z którym nagrał płytę zatytułowaną „Influences”. Kolejne albumy ukazują się już w Wielkiej Brytanii i tam też osiada ze swym zespołem. Występuje na największych festiwalach blues-rockowych w: Belgii, Holandii, Danii, Francji, Portugalii…Jest częstym gościem w Polsce korzystając z przyjaźni i pomocy znakomitego basisty Łukasza Gorczycy. Krissy dzielił również scenę z takimi artystami jak: Walter Trout, Jeff Healey czy Devon Allman. Nagrywał m.in. dla BBC Radio2. Sam Krissy określa swoją muzykę jako blues-rock-rootsmusic. W jego grze można odnaleźć wpływy takich mistrzów jak Albert Collins, John Lee Hooker, Albert King. Od kilku lat współpracuje z legendarnym twórcą i performerem brytyjskim – Petem Brownem.

 

 

Skład:
Cherry Lee Mewis – śpiew
Krissy Matthews – śpiew, gitara
Łukasz Gorczyca – bass
Tomas Dominik – perkusja


Koncert gwiazdy wieczoru – Band of Heysek (CZ)
godz. 20.00
Sala im. A. Wajdy SOK, ul. Jana Pawła II 5

Zespół powstał w 2015 roku w Brnie, z inicjatywy Jana Švihálka, wczesniej występującego w zespole Hoochie Coochie Band. Fascynacja talentem m.in. Juniora Kimbrougha, R.L.Burnside’a czy Paula Wine Jonesa oraz pobut w Delcie Mississippi przywołała tęsknotę do źródeł bluesa. Stąd pomysł na North Mississippi Blues Project sprzed dwóch lat, który wraz z muzykami Band of Heysek tworzyli muzycy z Clarksdale i okolic tj. R.L.Boyce, Kenny Brown i Robert Kimbrough. Efektem współpracy były wspólne koncerty w USA, m.in. występ na słynnym festiwalu North Mississippi Hill Country Picnic. W 2020 roku zespół wydał dwie autorskie płyty nagrane z udziałem R.L.Boyce’a i Kenny’ego Browna: „R.L. Boyce & Band Of Heysek feat. Kenny Brown – Juke My Joint” oraz „Band Of Heysek feat. Kenny Brown – Bad Ideas”.

Zespół ma na swoim koncie także wcześniej wydane albumy, tj. „Shovel & Mattock” z 2017 roku oraz „I’m Glad I Met You” z 2019 roku.

Skład zespołu:
Jan Švihálek – gitara, śpiew
Mojmír Sabolovič – gitara basowa
Lukáš Kytnar – perkusja

 

 

 

Top