ANA POPOVIC BAND – kolejną gwiazdą Suwałki Blues Festival 2024

Organizatorzy ogłaszają pierwszą zagraniczną gwiazdę 17. edycji Suwałki Blues Festival 2024. Będzie to serbska gitarzystka i wokalistka, na stałe mieszkająca w Los Angeles, USA – ANA POPOVIC z zespołem. Wielokrotnie nagradzana, koncertująca na całym świecie gitarzystka łączy elektryczne funky z gitarę typu slide, jazzowe instrumentarium i charakterystyczny bluesowy rytm z uduchowionym, kobiecym wokalem. Dodając do tego jej niesamowitą sceniczną prezencję wszystko to czyni z niej widoczną osobowość w świecie współczesnej muzyki bluesowej.

Występowała już w Suwałkach w 2011 roku. Po 13 latach powraca na naszą festiwalową scenę. Wystąpi w sobotę 13 lipca na głównej scenie plenerowej. Wstęp wolny.

Nazywana przez Bruce’a Springsteena „niezwykłą gitarzystką” i nominowana do siedmiu nagród Blues Music Awards, Ana Popovic została dodana jako jedyna gitarzystka do gwiazdorskiego składu Experience Hendrix na lata 2014–2018 – trasa koncertowa celebrująca muzykę i dziedzictwo Jimiego Hendrixa z takimi wykonawcami jak: Buddy Guy, Eric Johnson, Jonny Lang, Kenny Wayne Shepherd i wieloma innymi światowej sławy artystami. Pojawiła się na okładce magazynu Vintage Guitar i Guitar Player. Jej albumy „Can You Stand The Heat” (2013) i „Unconditional” (2011) zostały wybrane przez USA Today i zostały zaprezentowane w NPR Music. Jej album POWER (2023) znalazł się na pierwszym miejscu listy Billboards Blues Charts – liście najlepiej sprzedających się albumów w USA.

Należy do grona znakomitych współczesnych gitarzystów bluesowych. Jednym z powodów może być też fakt, że zawsze jest gotowa pracować ciężko i podróżować daleko, aby promować swoją muzykę. Ana i jej potężny zespół niestrudzenie koncertują, grając na najważniejszych festiwalach bluesowych, jazzowych i rockowych. Jest wspierana przez Fendera, D’Angelico, Jima Dunlopa i DR strings. Występowała jako headliner na scenach z takimi gwiazdami jak: B.B. Kingiem, Joe Bonamassa, Gary Clark Jr. i wieloma innymi. Kiedy nie jest w trasie, mieszka w Los Angeles w Kalifornii.

Skład:
Ana Popovic – śpiew, gitara
Jeremy Thomas – perkusja
Michele Papadia – instrumenty klawiszowe
Claudio Giovagnoni – saksofony
Davide Ghidoni – trąbka

Więcej:
https://anapopovic.com/home
facebook.com/AnaPopovicMusic
youtube.com/c/AnaPopovicMusic

Top