Koncert otwarcia SBF 2024 – ZALEWSKI, support Noa & The Hell Drinkers (ES)

Zapraszamy na koncert otwarcia Suwałki Blues Festival 2024. Na początek 17. edycji festiwalu wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej, zdobywca wielu muzycznych nagród i twórca przebojów – ZALEWSKI.

Zaprezentuje również utwory z najnowszej przygotowywanej płyty. Jako support zagra młody, energetyczny zespół Noa & The Hell Drinkers z Hiszpanii – zwycięzca European Blues Challenge 2023. Koncert poprowadzi Jan Chojnacki.

11 lipca 2024 r., godz. 19.00
Suwałki Arena, ul. Zarzecze 26

Bilety już w sprzedaży! Dostępne na:
ebilet
kup bilecik
biletyna.pl
bilety 24
bilety.soksuwalki.eu

UWAGA! NA PŁYCIE NIENUMEROWANE MIEJSCA STOJĄCE.

Więcej informacje o sprzedaży biletów !!!

 

Organizatorzy:
Urząd Miejski w Suwałkach
Suwalski Ośrodek Kultury

Patronat honorowy:
Wojewoda Podlaski
Marszałek Województwa Podlaskiego
Prezydent Miasta Suwałk

Partner strategiczny:
Województwo Podlaskie

***

ZALEWSKI
Debiutancką płytę – rockową, ostrą, surową – wydał zaraz po wygranej „Idola” w 2004. Następnie terminował u Nosowskiej i w zespole Hey grał w Muchach i Japoto, występował z  Brodką, a nawet zagrał w filmie. Uzbrojony w te doświadczenia Zalewski zadebiutował  ponownie, albumem „Zelig”. Tą płytą zaistniał w świecie muzyki alternatywnej i zagrał setki koncertów w całej Polsce. Rok 2016 to nowa odsłona – płyta „Złoto” – najbardziej osobista, a zarazem najbardziej przystępna i przebojowa płyta Zalewskiego. Płyta ta otworzyła mu drogę do  udziału w najciekawszych projektach dziejących się na polskim rynku muzycznym – jak np.  Męskie Granie. To dla tego projektu Zalewski napisał utwór „Początek”, który w bardzo  szybkim tempie osiągnął ponad 100 milionów wyświetleń. W roku 2017 z inicjatywy festiwalu w Jarocinie w ramach Motywu Niemen powstał projekt  oraz album „Zalewski śpiewa Niemena” Rok 2020 przyniósł kolejny autorski album pt. „ Zabawa”. Promując album „Zabawa” Zalewski  zagrał prawie 200 koncertów, ale znalazł też czas na film o  Kalinie Jędrusik w znakomicie przyjętym obrazie w reż. Katarzyny Klimkiewicz „Bo we mnie  jest seks”. W roku 2021 Krzysztof Zalewski dołączył do grona artystów zaproszonych do udziału w  prestiżowym, ikonicznym wręcz formacie MTV Unplugged.  MTV Unplugged Zalewskiego to  występ w stu procentach akustyczny z udziałem sekcji dętej, chórku oraz gości specjalnych. Wiosną 2022 artysta zagrał 22 koncertową trasę koncertową pod nazwą „Zalewski MTV Unplugged Tour” Latem 2022 Zalewski (u boku Bedoesa i Kwiatu Jabłoni) ponownie stanął na czele Męskie Granie Orkiestra 2022 i stworzył kolejny hymn MG pt. „Jest tylko teraz” Obecnie artysta zamyka prace nad swoją kolejną autorską płytą, z której utwory premierowo pojawią się zapewne w set liście koncertowej podczas letnich festiwali.

***
***
***
***
Koncert otwarcia Suwałki Blues Festival 2024 uświetni również występ zespołu z Hiszpanii – NOA & THE HELL DRINKERS – zwycięzcy European Blues Challenge 2023. Zespół po zdobyciu I nagrody w konkursie „European Blues Challenge 2023” w Chorzowie, w Polsce jest gotowy jak nigdy dotąd wyruszyć w trasy po całym świecie! Powstali w Donostii-San Sebastian w 2016 roku i w ciągu ostatnich kilku lat wydał niezależnie dwie płyty (Noa & The Hell Drinkers, 2018; Craft Blues, 2020). W kwietniu 2023 nagrali swój trzeci album „Hell’s the New Heaven”. Ostatnie półtora roku było dla Hell Drinkers szalone, ryzykowne i pełne zmian, co znalazło odzwierciedlenie w ich najnowszym albumie. Zawsze wierni korzeniom bluesowym eksperymentują z innymi gatunkami, takimi jak R&R, soul, gospel czy funky.


Skład:
NOA EGUIGUREN – śpiew
GONZALO PORTUGAL – gitara
MANU GESTIDO – gitara basowa
IBAI ROS -perkusja
PAUL SAN MARTÍ – instrumenty klawiszowe
***
***
Top