Premiera książki – „Skiba – niedokończony blues” – opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim.

Podczas Suwałki Blues Festival 2023 odbędzie się premiera książki „Skiba – niedokończony blues”

– opowieść biograficzna o Ryszardzie Skibińskim.

Ta historia na to by ktoś ją opowiedział czekała bardzo długo. Ryszard Paulin Skibiński odszedł niespodziewanie prawie 40 lat temu. Pozostawił po sobie mnóstwo nagrań i wspomnień. Zapisał się w historii polskiej muzyki jako niezwykle barwna postać, jako interesujący artysta. Mimo to przez lata nie doczekał się biografii. Ten trud podjęli Marek Gąsiorowski i Robert Trusiak- jako nastolatkowie zadeklarowani wielbiciele Skibowego grania. Po latach opisują burzliwe losy legendarnego polskiego bluesmana.   Skiba. Niedokończony blues- to opowieść pełna niebanalnych historii opowiadających o trudzie bycia muzykiem w siermiężnych czasach PRL.

Premiera książki odbędzie się 7 lipca w pubie Black Pub Komin w Suwałkach przy ul. Emilii Plater 1 zaraz po śniadaniowym koncercie zespołu Gęsia Skórka Blues Band o godziny 13:30. W programie konferencja prasowa z autorami i wydawcą książki Piotrem Brysaczem z wydawnictwa Paśny Buriat. Zainteresowani dziennikarze powinni się akredytować bezpośrednio w wydawnictwie drogą mailową – pasny.buriat@gmail.com  do dnia 06.07.2023. Akredytowane osoby otrzymają pełny dostęp do materiałów promocyjnych związanych z książką.

Publiczność ma wstęp wolny. Na miejscu będzie można porozmawiać z autorami i nabyć książkę. Ta będzie również dostępna od początku festiwalu tj. od 6 lipca w suwalskim Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Hamerszmita 16.  Osoby zainteresowane jeszcze wcześniejszym zakupem publikacji szczegółowe informacje znajdą pod tym linkiem:
https://pasnyburiat.pl/produkt/przedsprzedaz-marek-gasiorowski-robert-trusiak-skiba-niedokonczony-blues-opowiesc-biograficzna-o-ryszardzie-skibinskim/?fbclid=IwAR1fY5kF0BuMq72BDIsPvWE1HRnCY87T3SMW_KDF9Kv1zN9zRXZrkGyXfLw

Zapraszamy !!!

Top