OUTSIDER BLUES (PL)

Wobec publiczności Outsiderzy są zawsze eleganccy i szarmanccy, a ich występy to gwarancja pełnej satysfakcji i dobrze zainwestowanego czasu.

Outsider Blue_4

Koncerty podczas SBF 2015
Sobota, 11.07.2015, godz. 10.00
restauracja Na Starówce, ul. Chłodna 2
wstęp wolny

Sobota, 11.07.2015, godz. 23.00
restauracja Na Starówce, ul. Chłodna 2
bilety na www.bilety.soksuwalki.eu i w kasie SOK

Outsider Blues to zespół założony w 2001 roku w Przeworsku na Podkarpaciu przez Jacka Szpytmę i Wacława Tworzydło, którzy zafascynowani bluesem, a zwłaszcza jego chicagowską stylistyką, zaadoptowali jego piękno do własnej twórczości czerpiąc z tej estetyki radość, szczerość, energię i taneczny puls. Do tej szlachetnej formuły dorzucili swoje nieszablonowe pomysły i tak już od 14 lat cieszą swoją muzyką liczne grona fanów na świecie i w powiecie.

W 2009 roku nakładem wytwórni Flower Records ukazał się ich pierwszy album pt.” Outsider Blues”. W czerwcu 2014 roku zespół zarejestrował w studiu koncertowym Polskiego Radia w Rzeszowie krążek „Outsider Blues Live in Rzeszów”. Niezależnie od sytuacji i miejsca gdzie występują, czynią to zawsze na wysokim profesjonalnym poziomie, dlatego są chętnie zapraszani do współpracy oraz na prestiżowe festiwale.

Co ciekawe w swojej artystycznej ekspresji nie ograniczają się tyko do promocji własnej marki, bo jako „ Outsider Blues” są pomysłodawcą i organizatorem własnego festiwalu Przeworsk Blues Festiwal, który regularnie odbywa się od 2002 roku w zajeździe „Pastewnik”.

OUTSIDER BLUES
Jacek Szpytma – śpiew, harmonijka, gitara slide
Rufin Ruchel – piano, gitara
Marcin Strączek – bas
Dariusz Czebiera – gitara
Piotr Bienkiewicz – gitara
Krzysztof Kurek – perkusja

Outsider Blues

Zobacz także profil zespołu na Facebooku – KLIKNIJ!

Top