Rozgrzewka SBF 2024 – koncert Martyny Jakubowicz – 25 kwietnia

Przygotowania do Suwałki Blues Festival 2024 trwają na pełnych obrotach, a już teraz ogłaszamy kwietniowy koncert ROZGRZEWKI SBF 2024. W tym roku na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury wystąpi Martyna Jakubowicz z zespołem.

25.04.2024, godz. 19:00 Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5
BILETY 40 zł – bilety.soksuwalki.eu

Przygotowania do Suwałki Blues Festival 2024 trwają na pełnych obrotach, a już teraz ogłaszamy kwietniowy koncert ROZGRZEWKI SBF 2024. W tym roku na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury wystąpi Martyna Jakubowicz z zespołem.

Organizatorzy:
Urząd Miejski w Suwałkach
Suwalski Ośrodek Kultury

Patronat honorowy:
Wojewoda Podlaski
Marszałek Województwa Podlaskiego
Prezydent Miasta Suwałk

Partner strategiczny:
Województwo Podlaskie

***

MARTYNA JAKUBOWICZ

DOBRZE – cykl koncertów z nutą autobiograficzną

Martyna Jakubowicz zaprasza na serię wyjątkowych koncertów, z udziałem wybitnych instrumentalistów: Janka Pentza i Dariusza Bafeltowskiego.

Cykl koncertów „Dobrze”, to połączenie koncertu pełnego klimatycznych, autorskich piosenek wybranych z dotychczasowego dorobku artystki, z wieczorem autorskim Martyny Jakubowicz. Trasa promuje wydaną pod koniec zeszłego roku książkę wokalistki „Trudna sztuka latania”, która ukazała się na rynku 11.10.23, nakładem wydawnictwa ZNAK, oraz wydaną 09.10.23 płytę „Akustyczność”. „W tym roku roku obchodzę 40-lecie nagrania pierwszej płyty („Maquillage”), wydanej w 1983 roku. Będą więc powroty do piosenek, które ukazały się na wielu moich płytach, a nagrałam ich 15. Do współpracy zaprosiłam dwóch świetnych instrumentalistów Janka Pentza i Dariusza Bafeltowskiego. Dzień w którym usłyszałam po raz pierwszy Janka Pentza był tym dniem od którego zaczęła się moja „pentzomania”.  Przypomniałam sobie jak nurkowałam jako dziecko w czystym jeszcze w tym czasie Bałtyku i widziałam na dnie porozrzucane muszelki. Czułam się wtedy wolna i szczęśliwa. Zachwyciły mnie emocje, które Janek wkłada w swoje granie. Postanowiłam spróbować jak zabrzmi wspólnota moich piosenek z talentem Janka. Seria koncertów „Dobrze” grana w ma klimat intymny zgodnie z moją intencją.  Mam taką nadzieję, że nasza muzyka uniesie Was ku chwilom szczęśliwym i pozostanie w Waszych sercach na zawsze! Zapraszamy serdecznie do towarzyszenia nam w tym magicznym koncertowym czasie! Niech będzie dobrze!

„W niejednym domu z betonu przegadaliśmy noce całe, niejeden koncert jej zepsułem i niejedną płytę naprawiłem i popsułbym lub naprawił coś jeszcze, bo artystką jest ponad czasową, a jej spokój i umiejętność dostrzegania urody rzeczy zwykle niedostrzegalnych bardzo nam się w dzisiejszych rozchwianych czasach należy…” – Wojciech Waglewski

„Blues i folk jest dla niej tylko pretekstem do tworzenia własnej, bardzo osobistej muzyki.” – śp. Marek Garztecki, Przekrój 1981 rok

Martyna Jakubowicz jest jedyną w swoim rodzaju wykonawczynią piosenek, będących mieszaniną muzyki folk i blues, a także klasycznego najlepszego rocka. Przez lata wypracowała swój niepowtarzalny styl, łączący balladową delikatność z bluesową i rockową zadziornością oraz właściwym dla lat 80-tych buntem. Sama komponuje większość swoich utworów. Na stałe współpracuje z Andrzejem Jakubowiczem, który jest autorem większości tekstów. W latach 80 jej utwory nagrywane w studio PR im. Agnieszki Osieckiej plasowały się na wysokich miejscach radiowych list przebojów, a piosenka „ W domach z betonu nie ma wolnej miłości” przez wiele tygodni zajmowała pierwsze miejsce na radowej Liście Przebojów Trójki i na stałe weszła na listę najpopularniejszych piosenek tych lat. Ma w swoim dorobku 15  płyt. Płyta „Maquillage” i Wschodnia wioska” zdobyły dobre recenzje w  czasopismach takich jak „Rolling Stone”, czy Guitar Player”. Uczestniczyła w kultowej sesji „I Ching”. Zarejestrowany, a później wydany w 1992 roku podwójny album „Kołysz mnie” w krótkim czasie osiągnął status Złotej Płyty.  Dwie z jej płyt otrzymały nominacje do nagrody”Fryderyk”, zaś  ostatni album autorski nagrany w 2016 roku „Prosta piosenka”  otrzymał „Fryderyka” w 2017 roku w kategorii Najlepszy Producent. Otrzymuje ja Jan Smoczyński oraz Martyna Jakubowicz i Darek Bafeltowski za współprodukcję. Współpracowała i nagrywała z czołowymi polskimi muzykami: Wojciechem Waglewskim, Jerzym Piotrowskim, Jerzym Styczyńskim, Janem i Mateuszem Pospieszalskimi i wieloma innymi. Jej płyty doczekały się recenzji w takich czasopismach jak „Rolling Stone”, czy „Guitar Player”.

Janek Pentz

Gitarzysta i kompozytor kojarzony ze sceną gitary fingerstyle, mający za sobą wspólne koncerty z artystami takimi, jak m. in. Tommy Emmanuel, Kwiat Jabłoni, Andrew York, Andy McKee, Luca Stricagnoli, Daniel Cavanagh (Anathema), Alex Misko, Igor Presnyakov, Adam Palma, Marek Napiórkowski, Mirosław Czyżykiewicz, Lion Shepherd czy Stefano Barone. Współpracował z wieloma innymi artystami w kraju i zagranicą, ostatnio z Martyną Jakubowicz, Edytą Geppert, Piotrem Zubkiem jako Zubek & Pentz Piazzolla Duo oraz doskonałym perkusistą Igorem Faleckim. Zwycięzca wielu konkursów, ostatnio I Nagrody HASPA Guitar Cup w Hamburgu (również wyróżniony za najlepszą kompozycję). Wyróżniony przez Magazyn Top Guitar w zestawieniu 22 Wspaniałych. Koncertował z powodzeniem w Polsce, Niemczech, Austrii, Belgii, Holandii, we Włoszech i….w Watykanie, gdzie grał dla samego Papieża Franciszka. Jest także autorem ścieżek dźwiękowych do filmów dokumentalnych oraz m.in. trzech płyt z muzyką autorską: Heroic Dreams… (2017), Eternity (2019), Paradox (2021).
http://janekpentz.com/

Dariusz Bafeltowski

Urodzony w Częstochowie. Gra na gitarze klasycznej, elektrycznej i akustycznej oraz mandolinie, ukulele strunowych instrumentach etnicznych takich jak SAZ, oud , Cumbus, Laud. Muzyk znany ze współpracy z Martyną Jakubowicz, Januszem Yanina Iwańskim, Budką Suflera ,Mateuszem i Marcinem Pospieszalskimi, Karimski Club, teatrem Mickiewicza w Częstochowie, krakowską Piwnicą św.Norberta, Januszem Radkiem ,Justyną Steczkowską. Laureat nagrody Fryderyk 2017 za współprodukcję płyty „Prosta piosenka” Martyny Jakubowicz.

 

Więcej:
https://www.facebook.com/jakubowiczmartyna/?locale=pl_PL

Top