Ogłaszamy nabór zespołów do Polish Blues Challenge 2020.

Zapraszamy uznane zespoły bluesowe z Polski do zgłaszania się do kwalifikacji Polish Blues Challenge 2020, które odbędą się podczas koncertu plenerowego 14 lipca 2019 r. w ramach Suwałki Blues Festival 2019. Jury wybierze przedstawiciela naszego kraju do udziału w konkursie European Blues Challenge 2020, który odbędzie się w 2020 roku w Holandii.

Po raz kolejny ogłaszamy nabór uznanych zespołów bluesowych z Polski do udziału w kwalifikacjach Polish Blues Challnege 2020. Uczestnikami kwalifikacji “POLISH BLUES CHALLENGE 2020″ mogą być soliści i zespoły (duet, trio i więcej osób) pochodzące z terytorium Polski znane już w środowisku bluesowym, o sporym doświadczeniu scenicznym, dobrze jeśli wykonawca posiada w swoim dorobku wydawnictwa płytowe (co najmniej jeden pełny album wydany po 2010 r.) i udział w liczących się krajowych festiwalach bluesowych. Repertuar zespołu musi zawierać także utwory z tekstami w języku angielskim. Celem kwalifikacji jest wybór najlepszego wykonawcy bluesowego z Polski, który będzie reprezentował nasz kraj w ramach European Blues Challenge 2020.

Zakwalifikowane zespoły wystąpią w dniu 14 lipca 2019 r. podczas Polish Blues Challenge 2020 w ramach Suwałki Blues Festival 2019 na scenie głównej, przy Ratuszu miejskim. Powalczą o kwalifikację do European Blues Challenge 2020 (które odbędą się w miejscowości Zaanstad w Holandii w dniach 16-18 kwietnia 2020 r.) oraz nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza tj. statuetkę wraz z nagroda pieniężną. Kolejność występów zespołów zostanie ustalona drogą losowania tuż przed rozpoczęciem przesłuchań. Każdy zespół będzie miał 30 minut na zaprezentowanie się na scenie wraz z montażem technicznym i próbą dźwięku.

Udział w kwalifikacjach można zgłaszać do 26 kwietnia 2019 r. Wyboru zespołów do kwalifikacji Polish Blues Challenge 2020  dokona Rada Programowa Suwałki Blues Festival (powołana przez Prezydenta Miasta Suwałk) na podstawie nadesłanych materiałów muzycznych wraz ze zgłoszeniem. Zespoły zostaną powiadomione o wyborze do “POLISH BLUES CHALLENGE 2020 – kwalifikacje do European Blues Challenge 2020” do 8 maja 2019 r. drogą mailową.

Szczegółowe i ważne informacje: REGULAMIN KONKURSU ZESPOŁÓW BLUESOWYCH SBF 2019

Zakwalifikowane zespoły w dniu 14 lipca 2019 r. zaprezentują się na żywo podczas Suwałki Blues Festival na scenie głównej przy Ratuszu miejskim w Suwałkach. Zwycięzcy przyznana zostanie nagroda Grand Prix Suwałki Blues Festival – nagroda Prezydenta Miasta Suwałk (statuetka) wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 10 000 zł oraz kwalifikacja do udziału i reprezentowania naszego kraju w ramach European Blues Challenge 2020 w Zaanstad w Holandii, organizowanego przez European Blues Union (www.europeanbluesunion.com).

W jury zasiądą znani muzycy i dziennikarze oraz przedstawiciel organizatora.

Skład jury:

  1. Bogdan Topolski (Suwałki Blues Festival)
  2. Jan Chojnackj (Polskie Radio Program III)
  3. Piotr Wróblewski (Radio Lublin)
  4. Wojciech Zamorski (Radio Katowice)
  5. Andrzej Jerzyk (Radio Centrum Kalisz)
  6. Ignacy Ołów (Suwalski Ośrodek Kultury)
  7. Ryszard Gloger (Radio Poznań, kwartalnik „Twój Blues”)

Suwałki Blues Festival to jedno z najważniejszych i największych wydarzeń bluesowych w Polsce i Europie. Cztery dni koncertów, profesjonalne sceny plenerowe, konkurs zespołów bluesowych, koncerty na kameralnych scenach w centrum miasta, śniadania bluesowe, liczne koncerty akustyczne i nocne koncerty klubowe połączone z jam sessions. Uznane gwiazdy i nowe brzmienia. Doskonała atmosfera muzyczna.

REGULAMIN KONKURSU i FORMULARZ ZGŁOSZENIA – KLIKNIJ!

Top