Krissy Matthews Band (UK/PL)

baner_krissy_matthews_OK

Koncert podczas SBF 2015
Piątek, 10.07.2015, godz. 17.00
scena przy ratuszu,  ul. Kościuszki/ul. Mickiewicza
wstęp wolny

Krissy Matthews to pół-Norweg, pół-Brytyjczyk. Nazywany jest cudownym dzieckiem bluesa. Debiut sceniczny zaliczył już w wieku 3 lat, 5 lat później dostał pierwszą gitarę artystyczną, a gdy miał 12 lat wystąpił podczas festiwalu w Notodden z Johnem Mayalem i Bluesbreakers! Legendarny muzyk zachwycił się młodym gitarzystą po przesłuchaniu jego demo. Po tym występie o Krissy’m Matthewsie zrobiło się głośno. Zapraszano go do radia, telewizji, udzielał wywiadów i prezentował swoje umiejętności. W wieku 13 lat nagrał pierwszą płytę pt. „Influences”. Po dwóch latach, i spotkaniu m.in. z BB Kingiem, pojawił się album „No Age Limit”. Krissy’emu cały czas towarzyszył brat Keith.

Kariera utalentowanego muzyka nabierała rozpędu. W 2007 roku, niedługo po wydaniu drugiej płyty, zagrał dwa utwory ze swoim idolem Jeffem Healey’em. Później supportował m.in. Waltera Trouta podczas koncertu w Oslo. Występy Krissy’ego i jego bandu były bardzo dobrze odbierane przez publiczność. Prawdziwą furorę grupa zrobiła w 2008 roku w Lizbonie podczas „Festa Avante”, gdy słuchało jej aż 20 tysięcy osób, bowiem brazylijski gitarzysta Nuno Mindelis usłyszał Norwegów na małej scenie i zaprosił na główną.

W wieku 18 lat Krissy miał już na koncie trzy albumy. W 2009 roku ukazał się bowiem „Allen in Reverse”. W 2010 roky pojawiła się płyta „Hit the Rock” – czwarta w dorobku artysty. Obecnie Matthews ma 22 lata i podbija bluesowe sceny Europy. Zagrał już w ponad 20 krajach. Także w Polsce. Na Suwałki Blues Festival przyjedzie jednak po raz pierwszy.

Młody gitarzysta oraz wokalista w marcu 2015 roku wydał nowy album pt „Scenes From A Moving Window”.

KRISSY MATTHEWS BAND (UK/PL)
Krissy Matthews – śpiew, gitara
Łukasz Gorczyca – gitara basowa
Tomek Dominik – perkusja
Jacek Prokopowicz – organy Hammonda

Zobacz także: www.krissymatthews.com

Top