THE CLEM CLEMPSON BAND feat. CHRIS FARLOWE of COLOSSEUM (UK)

slider_clem_clempson_OK

Koncert podczas SBF 2015
Piątek, 10.07.2015, godz. 20.30
scena w parku Konstytucji 3 Maja
wstęp wolny

Chris Farlowe & Dave „Clem” Clempson to światowej sławy muzycy, założyciele grupy Colosseum – brytyjskiej legendy jazz-rocka, mogący poszczycić się współpracą z Deep Purple, Cozy Powellem, Bobem Dylanem, Jonem Hisemanem, Jimmym Pagem, Van Morrisonem.

Clem_Clempson_with-Chris-Farlowe

Clem Clempson rozpoczął muzyczną karierę w latach 60-tych z zespołem „Bakerloo“ jako bluesowe trio. W roku 1969 zostaje wokalistą i gitarzystą legendarnej supergrupy Colosseum. W 1975 roku wraz z Gregiem Ridleyem i Cozy Powell tworzą „Strange Brew”. W tym samym roku został zaproszony przez Deep Purple, aby zastąpił Richie Blackmore’a, ale współpraca ta zakończyła się po kilku dniach.

CLEM_CLEMPSON2

Clem Clempson grał w zespołach takich znanych muzyków jak: Roger Chapman, Roger Daltrey, Cozy Powell, Ken Hensley, Jon Anderson, Tom Waits, Tanita Tikaram, Chris de Burgh, Bonnie Tyler i Bob Dylan.

Gościnnie występował z Jackiem Brucem, Rogerem Watersem, Bobem Dylanem, Chrisem de Burgh. Clempson znany jest również jako aranżer i kompozytor muzyki filmowej, jego utwory słychać m.in. w: „Evicie”, „GI Jane”, „Lawn Dogs”, „Tomorrow Never Dies” i „Notting Hill”.

Chris Farlowe to wokalista legendarnych grup Colosseum i Atomic Rooster dysponujący niebywałą barwą głosu. Jego wręcz akrobatyczny śpiew zyskał sobie na całym świecie liczną grupę fanów. Śpiewał także z Thunderbirds, Manfreds band, gościł na nagraniach J. Page i wielu innych.

slider_farlow

Długa kariera Farlowe’a rozpoczęła się w latach pięćdziesiątych. Farlowe, zafascynowany stylem skifflowym, założył wówczas zespół Thunderbirds, który do roku 1962 był formacją półprofesjonalną. Nagrali wtedy singiel „Air Travel”.

Sukces komercyjny przyszedł w roku 1966, gdy jego wersja piosenki Rolling Stonesów „Out Of Time”, wyprodukowana przez Micka Jaggera, zawędrowała na szczyty angielskich list przebojów. Następnie Farlowe nagrał kilka przebojów, w tym „Ride On Baby” (1966) i „Handbags And Gladrags” (1967) oraz garść albumów pop-soulowych. W swej długiej muzycznej karierze Farlowe grał z takimi gigantami jak Colosseum (nagrał z nimi dwie płyty) czy Atomic Rooster.

Fani mówią o wokaliście, że jest “poza czasem” – jego głos się nie starzeje, tylko dojrzewa.

THE CLEM CLEMPSON BAND feat. CHRIS FARLOWE of COLOSSEUM (UK):
Clem Clempson – gitara, śpiew
Chris Farlowe – śpiew
Adrian Askew – instrumenty klawiszowe
Reggie Worthy – gitara basowa
Eddie Fillip – perkusja

Zobacz tazkże: www.clemclempson.comwww.chrisfarlowe.co.uk

Top