TANDETA BLUES BAND (PL)

Pojawili się i zniknęli… Teraz grają znowu!

TANDETA BLUES BAND - SBF2015

Koncerty podczas SBF 2015
Piątek, 10.07.2015, godz. 10.00
restauracja Na Starówce, ul. Chłodna 2
wstęp wolny

Piątek, 10.07.2015, godz. 23.00
restauracja Na Starówce, ul. Chłodna 2
bilety na www.bilety.soksuwalki.eu i w kasie SOK

Tandeta Blues Band pojawiła się na krótko na scenie przed ćwierćwieczem i zniknęła. W 2013 roku nastąpiła reaktywacja zespołu.

Grupa Tandeta Blues Band (TBB) powstała w 1988 roku na przełomie lipca i sierpnia. Pierwotnie w skład zespołu wchodzili:

  • Jan Jankowski – perkusja,
  • Krzysztof „Uganda” Matysiak – gitara,
  • Tomek Gajewski – harmonijka ustna,
  • Leszek Sworowski – gitara basowa, śpiew.

W tym składzie wzięli udział w turnieju miast „Kłodzko-Krotoszyn” w 1988 roku. Materiały z koncertu zostały zarejestrowane na żywo przez TVP2 i znajdują się w archiwum Telewizji Polskiej. Po turnieju miast TBB zawiesiła swoją działalność. W ciągu 3 miesięcy działalności grupy powstało 7 własnych utworów, z czego 4 przetrwały do dziś.

Reaktywacja grupy nastąpiła w 2013roku na przełomie stycznia i lutego w składzie:

  • Tomek Gajewski – gitara, harmonijka ustna
  • Michał Sokół – perkusja, (Domniemani)
  • Leszek Sworowski – gitara basowa, śpiew.

Kapela zagrała w tym składzie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koźminie oraz na festiwalu Las, Woda i Blues.

W czerwcu 2014 roku nastąpiła zmiana perkusisty. Do kapeli dołączył  Paweł Świca, który wcześniej był członkiem m.in. jazzowego Remiza Juniors Marching Band, z którym zagrał chociażby na Spotkaniu Pianistów Jazzowych, Rawa Blues Festival, Jazz Jamboree czy Złota Tarka. Występował też w zespołach Vistula River Bras Band, Janek i Janka, Górna Volta, Ślimak Pędziwiatr, Scum, Fluty Flutes, Jerry Candela, Szekin, Independent Group, Amfilada Music, Adonai, Armia & Zbylaki, Artrosis…

W obecnym składzie TBB wystąpili na festiwalu Wetwater w Moryniu, gdzie zajęli 2. miejsce w konkursie kapel. Wzięli także udział w projekcie Jarocin Come Back oraz festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą, gdzie zespół otrzymał wyróżnienie.

Zobacz także: tandetabluesband.pl i Facebooku

Top