Jakubczak & Siewruk (PL)

Duet Leszek Jakubczak i Krzysztof Siewruk to połączenie solowych projektów obu panów w wersji akustycznej.

duet_siewruk_jakubczak

Koncerty podczas SBF 2015

Piątek, 10.07.2015, godz. 10.00
Finezja, ul. Chłodna 3
wstęp wolny

Piątek, 10.07.2015, godz. 23.00
Finezja, ul. Chłodna 3
bilety na www.bilety.soksuwalki.eu i w kasie SOK

Leszek Jakubczak

Gitarzysta, pedagog, wokalista, autor muzyki i tekstów. Jest założycielem i liderem zespołu Crossroads, a także współzałożycielem Slow Ride. Związany również z zespołami Why Ducky? i Blue Sounds. Obecnie skupiony na swoim nowym projekcie JJL Trio.

Ma na swoim koncie wiele nagrań oraz koncertów w Polsce i za granicą. Występował na największych festiwalach muzycznych m.in.: „Rawa Blues Festiwal”, „Piknik Country w Mrągowie”, „Olsztyńskie Noce Bluesowe”, „Sopot Hit Festival”. Udziela się także jako muzyk sesyjny. Współpracował m.in. z Noel Coutts, Basic Element, Kabaret Moralnego Niepokoju, Stefano Terrazzino, Mollęda, Maciek Zieliński (kompozytor), Anna Marucha, Anthony Moon i inni.

Otrzymał liczne wyróżnienia i nagrody, m.in. dla najlepszego gitarzysty („Blues nad Bugiem”, „Białe Błota”, „Las, Woda, Blues”). Z zespołem Crossroads wygrane na festiwalach „Kraśnik Blues Meeting”, „Blues nad Bugiem” oraz nagroda publiczności festiwalu „Noc Bluesowa” w Rawie Mazowieckiej. Z zespołem Slow Ride zdobył I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji poświęconym muzyce Jimiego Hendrixa (2004).

Krzysztof Siewruk

Gitarzysta, wokalista, autor, coraz bardziej rozpoznawalny i doceniany w całym kraju. Muzyk sesyjny, który na koncie ma współpracę z takimi nazwiskami jak Maciej Balcar [Dżem], O.S.T.R, Big Fat Mama czy Ścigani. Lider Smokestack, gitarzysta formacji Staszczyk, Say What.

Kilkukrotnie wyróżniony w ankiecie ‘Okolice Bluesa’ [gitarzysta roku], laureat III Festiwalu im.Pawła Bergera, Festiwalu im. Ryśka Riedla [2009] oraz LWiB 2009. Szanowany w branży za ogromną wiedzę w temacie sprzętu gitarowego. Jego wizytówka to brzmienie, kolejne atuty to specyficzna artykulacja i wrażliwość muzyczna.

Zobacz także: www.leszekjakubczak.com

Top