DUET WAGLEWSKI & ŁĘCZYCKI – 2021

Koncert podczas SBF 2021
Niedziela, 11.07.2021, godz. 20.00
kawiarnia artystyczna SOK, ul. Noniewicza 71
wstęp wolny | rezerwacja miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń

UWAGA! koncert PRZENIESIONY na Salę im. A. Wajdy SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5


! UWAGA! AKTUALIZACJA z dnia 21.06.2021 -> BRAK MIEJSC!
KOMUNIKAT DOTYCZĄCY KONCERTU WAGLEWSKI & ŁĘCZYCKI –> W związku z ogromnym zainteresowaniem i dużą ilością rezerwacji miejsc na bezpłatny koncert duetu WAGLEWSKI & ŁĘCZYCKI (zaplanowanego na niedzielę 11 lipca 2021 w kawiarni artystycznej SOK przy ul. Noniewicza 71) informujemy, że koncert został PRZENIESIONY na Salę im. A. Wajdy SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Data i godzina zostaje bez zmian. Dokonane dotychczas rezerwacje za pośrednictwem e-mail są nadal ważne. Wejściówki dla osób, które dokonały rezerwacji online na koncert będą do odebrania w Biurze Festiwalowym (ul. T. Noniewicza 71, I piętro) od 8 lipca. Dodatkowo informujemy, iż z uwagi na obostrzenia pandemiczne liczba miejsc w Sali im. A. Wajdy jest ograniczona. Limit miejsc na koncert duetu Waglewski & Łęczycki został już wyczerpany. O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco.

Założyciel i lider zespołu Voo Voo, twórca projektu Męskie Granie, utalentowany gitarzysta i kompozytor oraz najlepszy harmonijkarz w Polsce. Charakterystyczny wokal Wojtka Waglewskiego w połączeniu z brzmieniem gitary i harmonijki ustnej to przepis na koncert wyjątkowy.  Widzowie będą mogli na żywo posłuchać niezwykłego duetu. W repertuarze znajdą się kompozycje Wojciecha Waglewskiego z płyt Voo Voo, projektu Maleńczuk & Waglewski „Koledzy” czy płyty Waglewski Fisz Emade „Męska muzyka”.

Wojciech Waglewski jest założycielem i liderem zespołu Voo Voo, twórcą projektu Męskie Granie, gitarzystą, kompozytorem, autorem i producentem muzycznym. Współpracował z czołowymi artystami jazzowymi. Grał w takich zespołach jak „Bemibem”, „Osjan”, „Morawski Waglewski Nowicki Hołdys”. Waglewski jest laureatem Paszportu Polityki za działalność kompozytorską, producencką i za umiejętność łączenia muzyki różnych kultur.

Z kolei Bartek Łęczycki to najlepszy harmonijkarz w Polsce według czytelników kwartalnika „Twój Blues”. Tytuł ten otrzymał za lata 2005 i 2006. Jest cenionym nauczycielem gry na harmonijce diatonicznej i chromatycznej. Współpracował z czołówką polskich muzyków bluesowych i jazzowych, np. Jarosławem Śmietaną, Piotrem Baronem, Mateuszem Pospieszalskim, Marcinem Maseckim, Mariuszem Bogdanowiczem, Arturem Lesickim, Jackiem Niedzielą, Sławkiem Wierzcholskim, Romanem Puchowskim i Piotrem Biskupskim.

Skład:
Wojciech Waglewski – śpiew, gitara
Bartek Łęczycki – harmonijka ustna

Zobacz także:
www.art2music.pl/artysta/waglewski
www.bleczycki.pl

Top