Zapraszamy na V Podlaski Maraton Bluesowy, 2 – 3 grudnia!

Wszystkich miłośników bluesa, i nie tylko, zapraszamy 2 i 3 grudnia do Białegostoku na niezwykłe wydarzenie

V Podlaski Maraton Bluesowy 2023 organizowany przez Białostockie Stowarzyszenie Miłośników Bluesa. Przez dwa dni, na scenie klubu 6-Ścian Pub w Białymstoku wystąpi aż 23 zespoły, 32 godziny grania bez przerwy.

Start 2 grudnia 2023 – godz. 15:00
Miejsce – 6-Ścian Pub, ul. Warszawska 30, Białystok

Wejściówki do kupienia:

2 grudnia – SOBOTA
15:00 – KASA CHORYCH
16:30 – MADE IN WARSAW – Tribute to Deep Purple
18:00 – LADY BIRD – Tribute to soul ladies (Aretha Franklin/Amy Winehouse)
19:30 – ELA DĘBSKA BAND
21:00 – MINGO BALAGUER & PABLO SANPA BLUES BAND (HISZPANIA)
22:30 – MARTA SZEFKE GROOVE BAND
24:00 – GĘSIA SKÓRKA BLUES BAND

3 grudnia – NIEDZIELA
01:30 – LUCKY LOSER BLUES BAND
02:30 – BLUES PROJECT
04:00 – WYSOKIE STĘŻENIE BLUESA
05:30 – 50 YEARS LATER
07:00 – MICHAŁ GÓRECKI
08:00 – THE BL BLUES BAND
09:30 – PO 50-ce
10:30 – 48 GODZIN
11:30 – ONUS BLUES
12:30 – UNION OF BLUES (LT/PL)
14:00 – GAZ BLUES BAND
15:30 – SEBASTIAN RIEDEL & MICHAŁ KIELAK
17:00 – MAREK RADULI / BARTEK MIARKA – TRIBUTE TO JEFF BECK
18:30 – TEKSASY & WOJTEK CUGOWSKI
20:00 – LORD BISHOP ROCKS (USA)
21:30 – BIAŁYSTOK BLUES SESSION

23 zespoły z Polski, Hiszpanii, Litwy, USA spróbują pobić rekord Polski w graniu bluesa non stop. Tegoroczne wyzwanie to 32 godziny grania bez przerwy. Ten najdłuższy w Polsce koncert odbędzie się w nowej siedzibie białostockiego PUB- Sześcian, który od lat w na swojej scenie gości wykonawców w kręgu bluesa. Celem imprezy jest promocja muzyki bluesowej i wywodzących się wprost z niej gatunków. Aktualny rekord wynosi 31 godzin, a tegoroczna edycja będzie już piątą próbą podejścia do rekordu. Od początku impreza odbywa się dzięki strategicznemu partnerstwu Białostockiego Stowarzyszenia Miłośników Bluesa i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Urząd niemal od początku jest głównym sponsorem tego unikalnego koncertu. Start imprezy 2 grudnia o 15.00. Zakończenie dzień później po godz.23.00.

Koncert tradycyjnie rozpocznie legenda polskiego bluesa Kasa Chorych, po nich na dobre zanurzymy się w brytyjskim blues rocku za sprawą zespołu Made in Warsaw, który znakomicie czuje się w repertuarze słynnej grupy Deep Purple. Potem przez trzy godziny na scenie będą rządzić panie Lady Bird z wokalistką Joanną Wątor. Zespół oprócz własnych utworów zaprezentuje twórczość Arethy Franklin i Amy Winehouse. Z kolei Ela Dębska wraz z zespołem wprowadzi nas w świat muzyki i tekstów Janis Joplin.

Około 21.00 na scenie Pubu Sześcian pojawi się czołowy hiszpański zespół Mingo Balaguer i Pablo Sanpa. Muzycy sprawnie obracają się w kręgu klasycznego bluesa i rockabilly. Prym w tej formacji wiedzie wokalista i wirtuoz harmonijki ustnej Mingo Balaguer. Po nim Marta Szefke Groove Band zaprezentuje klimaty rodem w funky, soulu i bluesa. Wspierać ją będą muzycy znani m.in. ze współpracy z Mieczysławem Szcześniakiem jak i czołówką ukraińskiej rockowej i bluesowej sceny

O północy prezentację zespołów z centralnej i wschodniej Polski rozpocznie białostocka Gęsia Skórka Blues Band z byłymi muzykami m.in. Kasy Chorych i Daabu w składzie. Po nich na scenie pokażą Lucky Loser (Białystok), Blues Projekt (Węgorzewo). Wysokie Stężenie Bluesa (Łochów), 50 Years Later (Suwałki) Michał Górecki (Białystok) The BL Blues Band (Łomża) i dwa białostockie zespoły Po 50- ce i 48 Godzin.

Tuż przed niedzielnym południem swój występ zacznie Onus Blues ze Śląska, tegoroczny finalista Polish Blues Challenge. Na scenie zmieni tę ekipę GAZ Blues Band z Sejn

Na ostatnią prostą w drodze do rekordu wprowadzą nas w duecie Sebastian Riedel i Michał Kielak. Union Of Blues poprowadzą nas przez litewski odcień bluesa.    Gitarowa uczta czeka tych którzy zjawią się na koncert o godz.17:00. Dwaj znakomici gitarzyści Marek Raduli i Bartek Miarka oddadzą muzyczny hołd gigantowi gitary Jeffowi Beckowi. Teksasy i Wojtek Cugowski zaserwują pokaźną dawkę energicznego blues rocka, podobnie jak amerykański showman Lord Bishop.

Całość zwieńczy formacja powołana do życia z myślą o występie podczas finału rekordowego grania. W jej skład wchodzą muzycy, którzy niemal od 50 lat tworzą historię białostockiego bluesa. Grali w takich zespołach jak Kasa Chorych, Formacja Fru, Devil Blues, Cynamonowa Kaczka, Gęsia Skórka i wielu, wielu innych.  Białystok Blues Session, bo tak ta formacja się nazywa zaprezentuje wiele słynnych kompozycji wywodzących się z kręgu bluesa, soulu, blues -rocka.

Celem imprezy jest promocja muzyki bluesowej i promocja województwa Podlaskiego, które potrafi zachęcić do wizyty u siebie nie tylko z powodu baśniowych krajobrazów i unikalnej przyrody, ale też i muzyki, która zadowoli nawet najbardziej wymagających fanów.

 

 

 

Top