THE DELTA SAINTS (USA)

Amerykańska grupa, która nie zamierzała wydawać płyty. Rzeczywistość przerosła jednak oczekiwania muzyków. Stali się rozpoznawalni, cenieni i teraz mają na koncie nie tylko album, ale i wiele koncertów. W Suwałkach też będzie można ich usłyszeć.

slider_delta_saints

THE DELTA SAINTS (USA) to zespół blues-rockowy z Nashville, Tennessee. Grupa powstała w 2007 roku i wcale nie miała zamiaru wydawać płyt, ale po jakimś czasie zarówno muzycy jak i ich styl muzyczny zaczął być rozpoznawany i ceniony. Dzięki wielkiej popularności grupy w 2009 oraz 2010 roku zostały wydane dwie EPki. Wkrótce potem muzycy wyjechali na międzynarodową trasę koncertową, grając w ponad 150 koncertach.

W związku z niesamowitą popularnością zdobytą dzięki wydanym kolejnym EPkom w 2011 roku, tj.: Roots Rock oraz Americana wytwórnia DixieFrog zremasteringowała je na płyty CD z przeznaczeniem na rynek europejski. Natomiast w roku 2012 roku została wydana płyta DVD, na której nagrany został koncert z Rockpalast.

Powstanie pierwszej płyty zespołu zatytułowanej Death Letter Jubilee było sfinansowane ze środków zebranych dzięki crowdfundingowi. Płyta ta została wydana w roku 2013. Sam wokalista nie krył swej radości, jaką dała mu rzesza fanów, dzięki której powstała płyta i jak sam powiedział: „Tego uczucia nie da się opisać. Jest niesamowite i tak wzruszające. Tym samym jesteśmy zobowiązani by odnieść sukces”.

Delta Saints_na_sala_Mardi_Gras_da_Coruna

THE DELTA SAINTS (USA) wystąpi w składzie:
Ben Ringel – wokal, gitara dobro
Nate Kremer – instrumenty klawiszowe, gitara
Dylan Fitch – gitara
David Supica – bas
Vincent Williams – perkusja

Delta Saints_ 013

Więcej informacji o zespole: www.thedeltasaints.com oraz www.facebook.com/thedeltasaint

Top