Zapraszamy na retransmisję Rozgrzewki SBF 2019

Serdecznie zapraszamy na retransmisję dwóch koncertów z Rozgrzewki SBF 2019 #ZostanwdomuzSOK i #obejrzyjkoncertonline. W najbliższą SOBOTĘ, 25 kwietnia 2020 r. na Kanale YouTube fanpage’u Facebookowym SOK zagrają dla Państwa Bang On Blues (godz. 19:00) oraz Leszek Cichoński (godz. 20:00). 

Ubiegłoroczną Rozgrzewkę rozpoczął pochodzący z regionu zespół Bang On! Blues w składzie: Piotr Karpienia – śpiew, gitara; Bogdan Topolski – gitara; Rafał Lemieszko – bass i Piotr Mikulski – perkusja. Następnie na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz na żywo na antenie III Programu Polskiego Radia pojawili się Leszek Cichoński z Guitar Worksop, w skład którego wchodzą: Tomasz Grabowy Robert Jarmużek, Łukasz Sobolak i gościnnie Damian Szewczyk. Oprócz autorskich utworów usłyszeliśmy także kompozycje Tadeusza Nalepy i Jimmy’ego Hendrixa.

Serdecznie zapraszamy na retransmisję dwóch koncertów na Kanale YouTube fanpage’u Facebookowym SOK w SOBOTĘ, 25 kwietnia 2020 r.
19:00 BANG ON BLUES – link na YouTube: https://youtu.be/T9TADzZbehQ

20:00 LESZEK CICHOŃSKI – link na YouTube: https://youtu.be/VXEDfmmbgG0

 

Leszek Cichoński Guitar Workshop

Leszek Cichoński – gitarzysta , kompozytor, wykładowca i autor podręczników dla gitarzystów. Debiutował ze swoim zespołem CDN i Pawłem Kukizem w 1982 roku na festiwalu w Jarocinie. W 1991 r. Cichoński jako pierwszy w Polsce opracował kurs z kasetą instruktażową dla gitarzystów „Blues_Rock Guitar Workshop” Ponieważ nikt nie chciał wydać tego materiału , założył własne wydawnictwo „Midi-Max” i sam opublikował ten podręcznik. W 1994 r. został uhonorowany przez dziennikarzy muzycznych radiowej Trójki nagrodą im. Marii Jurkowskiej – za popularyzację edukacji muzycznej wśród młodzieży. Współpracował m.in. z Tadeuszem Nalepą, Wojciechem Karolakiem, Krzysztofem Ścierańskim, Tomaszem Szukalskim oraz amerykańskimi bluesmanami jak : Carlos Johnson, Stan Skibby, Sammie Fender, John „Broadway” Tucker. Dzielił scenę z największymi gigantami gitary jak Steve Morse i Steve Vai. Od 2003 roku w maju na Rynku we Wrocławiu, Wielka Gitarowa Orkiestra pod dyrekcją Leszka Cichońskiego wykonuje utwory Hendrixa w ramach „Thanks Jimi Festival”. Jednym z haseł imprezy jest ustanowienie rekordu Guinnessa w zbiorowym graniu przeboju Hendrixa „Hey Joe”. W 2009 roku zagrało razem 6346 gitarzystów – trzykrotnie więcej niż wynosi amerykański rekord – co jest oficjalnym Światowym Rekordem Guinnesa zatwierdzony przez komisja WGR w Londynie. Grał na największych festiwalach bluesowych na Świecie m.in. w Narooma w Australii i Monterey Bay Blues Festival w Californi gdzie Leszek Cichoński wraz z John „Broadway” Tucker Band otworzył wieczorny koncert na głównej scenie tego festiwalu, na której grali m.in. Jimi Hendrix i Janis Joplin. Był to pierwszy i jedyny występ Polaka na słynnej scenie w Monterey. W 2009 ukazał się album CD + DVD „Cichoński -The Best of Studio and Live”. Na DVD znalazł się koncert urodzinowy artysty z udziałem m.in. J. Styczyńskiego, Marka Raduli , K.Ścierańskiego, W. Karolaka oraz filmy dokumentalne z Gitarowego Rekordu Guinnessa. Album ten był nominowany do nagrody Fryderyki 2009. W listopadzie 2011 nakładem LUNA MUSIC ukazał się piąty firmowany własnym nazwiskiem ale pierwszy w pełni autorski album Cichońskiego „Sobą gram”, zbiera świetne recenzje i był nominowany do nagrody Fryderyki 2012. Leszek Cichoński został wybrany najlepszym polskim gitarzystą bluesowym w plebiscycie Guitar Award 2014 .

Leszek Cichoński Guitar Workshop w składzie:
Leszek Cichoński – gitara, śpiew
Tomasz Grabowy – gitara basowa
Robert Jarmużek – instrumenty klawiszowe
Łukasz Sobolak – perkusja
gościnnie :
Damiam Szewczyk – śpiew

Zobacz także:
www.cichonski.art.pl

Bang On! Blues – projekt blues-rockowy z pn.-wsch. Polski. Składa się z bardzo doświadczonych muzyków. W ramach różnych projektów grali i grają nie tylko na polskich scenach klubowych i festiwalowych, występowali również w Irlandii, Austrii, Francji (Bay Car Blues Festival), Niemczech, Czechach (Prerov Jazz Festival), Rosji, na Litwie (Bliuzo Naktys), Łotwie (Baltic Blues Contest), Szwecji i w Norwegii (Notodden Blues Festival).

Skład zespołu:
Piotr Karpienia – śpiew, gitara
Bogdan Topolski – gitara
Rafał Lemieszko – bass
Piotr Mikulski – perkusja

Zobacz także: www.reverbnation.com/bangonblues

 

Top