ROZGRZEWKA z Blues Junkers

Suwałki Blues Festival już coraz bliżej. Kto jednak nie może się doczekać, będzie miał okazję posłuchać bluesa w SOK już 21 kwietnia. W koncercie SBF 2016 – ROZGRZEWKA zagra zespół Blues Junkers, który w 2015 roku odniósł ogromny sukces w Suwałkach!

Koncert z Programem 3 Polskiego Radia
BLUES JUNKERS – triumfator II Konkursu Zespołów Bluesowych SBF 2015
Czwartek, 21.04.2016, godz. 21:00
Duża Scena, Jana Pawła II 5
Bilety: 15 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

Do Suwałki Blues Festival coraz mniej czasu. Żeby być dobrze przygotowanym, trzeba się rozgrzać. Dlatego wszystkich miłośników bluesa, ale nie tylko, zapraszamy na Rozgrzewkę przed SBF 2016!

Blues Junker_1

Znakomite bluesowe granie-rozgrzanie gwarantuje zespół BLUES JUNKERS, który wygrał drugą edycję Konkursu Zespołów Bluesowych podczas Suwałki Blues Festival 2015. W nagrodę grupa otrzymała statuetkę oraz 10 tysięcy złotych. Ponadto zagrała na jednej z głównych scen Suwałki Blues Festival 2015.

Blues Junkers_SBF_2016_1

Do Suwałk zawitają ponownie po reprezentowaniu Polski w European Blues Challenge 2016, który odbędzie się w dniach 7-9 kwietnia 2016 roku w Torrita di Siena we Włoszech. Możliwość występu w tym prestiżowym konkursie BLUES JUNKERS zapewnili sobie, wygrywając konkurs podczas SBF.

Koncert będzie bezpośrednio transmitowany przez Program 3 Polskiego Radia w audycji „Bielszy Odcień Bluesa”. W trakcie transmisji będzie można posłuchać nie tylko znakomitego bluesa, ale poznać także szczegóły tegorocznego Suwałki Blues Festival i trzeciej edycji konkursu zespołów bluesowych ramach SBF 2016.

Blues Junker_2


BLUES JUNKERS

Zespół BLUES JUNKERS (nazwa nawiązuje do kompozycji Championa Jack Dupree „JUNKER BLUES”) został założony w Warszawie w grudniu 2014 roku. Nazwa zespołu ma wyrażać silne uzależnienie członków zespołu od starej amerykańskiej muzyki: bluesa, rhytm’n’bluesa, boogie woogie i soulu. Cechą charakterystyczną grupy jest minimalizm – zespół nie ma w składzie gitary basowej, a miejsce całego zestawu perkusyjnego zastępuje jeden skromy werbel. Ma to na celu uzyskanie prostego, vintage’owego brzmienia opartego na połączeniu starego pianina w stylu barrelhouse z lat 40-tych z brzmieniem gitary nawiązującym do takich mistrzów jak Freddie King, B.B King czy Robert Cray. W ten sposób możliwe jest wyeksponowanie w pełni głosu wokalistki, Natalii Abłamowicz, której barwa i frazowanie nawiązuje stylistyką do takich wokalistek jak Katie Webster, Etta James, czy Ruth Brown.

Filozofią BLUES JUNKERS jest granie bluesowych piosenek, z charakterystycznymi melodiami, które można sobie nucić w pracy, na spacerze, na przystanku, pod prysznicem, w sklepie, a nawet u fryzjera… Hasłem rozpoznawczym BLUES JUNKERS jest „BLUES NOT DEAD” (to także jedna z autorskich kompozycji zespołu oraz tytuł ich studyjnej płyty). Misją zespołu jest ciągłe ożywianie bluesa poprzez pokazywanie ludziom, że to niezwykle atrakcyjna, szczera muzyka, która powinna gościć w sercach fanów każdego dnia.

Skład zespołu:
Natalia Abłamowicz – śpiew, kazoo
Dominik Abłamowicz – piano, harmonijka
Maciek Sych – gitara
Grzegorz Zawiliński – werbel

Więcej informacji o zespole: www.bluesjunkers.pl

SBF_rozgrzewka

Organizatorzy

UM_suwalki soklogopoziom

Patronat honorowy

UM_prezydent wojewoda_podlaski_paszkowski_logo

Generalny patronat medialny

trojka_polskieradio_logo stroer_sok

Patronat medialny

gazeta-pl-czarne bluesonline_logo wyborcza.pl_bialystok_logo wrotapodlasia_pl_logo niebywale suwalki24

gitarzysta_logo_600 polskieradiobialystok suwalkiinfo_logo

dwutygodnik

Top