JAMIAH ROGERS (Chicago, USA), koncert bluesowy z kwartalnikiem „Twój Blues” – 26 listopada

Zapraszamy na kolejny koncert bluesowy z kwartalnikiem „Twój Blues”.

W niedzielę 26 listopada o godz. 19.00 w sali im. A. Wajdy w Suwalski Ośrodku Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5 wystąpi amerykański wykonawca  JAMIAH ROGERS (Chicago, USA) w ramach czesko-polskiej trasy koncertowej. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu (z Suwalską Kartą Mieszkańca >> zniżki do 50%)

Zapraszamy !!!

 

JAMIAH ROGERS  (Chicago, USA) – koncert z kwartalnikiem „Twój Blues”
Niedziela, 26.11.2023 r., godz. 19:00
Sala im. A. Wajdy, Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Jana Pawła II 5
bilety: 50 zł do nabycia w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu
z Suwalską Kartą Mieszkańca >> zniżki do 50%

OFERTA SPECJALNA !!! – dla grup zorganizowanych, szczegóły: https://tiny.pl/c1z3n


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JAMIAH ROGERS  (Chicago, USA)

Jamiah urodził się 21 kwietnia 1995 roku na południowych przedmieściach Chicago. Jego mama śpiewała, a tata grał na wielu instrumentach, najczęściej wybierając gitarę. W wieku trzech lat Jamiah zaczął grać na perkusji, i to od razu na trzech „frontach”: w szkole, kościele i w zespole ojca (The Tony Rogers Band). Od początku interesowało go łączenie gatunków: bluesa, funku, rocka, reggae, soulu i R&B. Jego idolami szybko stali się: Bob Marley, Jimi Hendrix, Albert King, Freddie King, B.B. King, Howlin’ Wolf i Muddy Waters.

Pomimo iż zaczął od grania na perkusji, w wieku 7 lat rodzice zachęcili go do wzięcia do rąk gitary, a tata zaczął udzielać mu lekcji gry na tym instrumencie. W ten sposób Jamiah, jak jego tata, stał się multiinstrumentalistą. Potrafi grać na perkusji, gitarze, basie, pianinie i organach, ale największą miłością darzy gitarę i perkusję. Swój pierwszy zespół, power trio o nazwie Jamiah on fire & The Red Machine, założył w wieku 15 lat. Grał w nim na gitarze i śpiewał. Wraz z ojcem stanowią tandem kompozytorsko-producencki. Mają na koncie dwa albumy: “Taking the stage”(2012) i “Winners Never Quit”(2015).

Koncertują głównie w rodzinnym stanie i kraju, ale występowali też w Kanadzie (na zacnych festiwalach: the Trois-Rivieres en Blues, Ottawa Bluesfest, Montreal International Jazz Festival, Festival International du Blues de Tremblant, czy Sherbrooke Blues & Roots Festival) oraz w Holandii. W 2018 Jamiah objechał Europę w składzie zespołu wokalistki Anniki Chambers w ramach trasy „the New Blues Generation”. W maju 2020 miał po raz pierwszy pojawić się w Polsce i krajach ościennych… ale do tego nie doszło z powodu pandemii koronawirusa. Trasa ostatecznie odbyła się w maju 2022 roku. W listopadzie 2023 już kolejny raz odwiedzi naszą część Europy.

Jamiah ma na koncie jeden solowy album, „Blues Superman” (2017), oparty na koncepcji super-bohatera mającego uratować bluesa i utrzymać go przy życiu. Jako młody bluesman, Jamiah często słyszy pytanie jak widzi przyszłość bluesa. Jego odpowiedź brzmi: „Blues ma się dobrze; nie ma mowy o umieraniu!”

Skład zespołu:
Jamiah Rogers – śpiew, gitara
Tyvon Rice – perkusja
Isaiah Horne – gitara basowa

Zobacz także:
https://www.facebook.com/jamiah.rogers

 

Top