AYNSLEY LISTER (UK)

Muzykę ma wpisaną w DNA. Aynsley Lister, brytyjski gitarzysta, hipnotyzuje publiczność na swoich koncertach. Przekonacie się o tym podczas SBF 2016!

slider_aynsley_lister

AYNSLEY LISTER to utalentowany gitarzysta bluesowo-rockowy, który dostarcza niesamowitą energię wypływającą prosto z serca i duszy, czyli coś, czego brakuje we współczesnej muzyce. Nieważne czy pisze teksty, nagrywa swój materiał muzyczny czy też hipnotyzuje publiczność na swoich koncertach – jedno jest pewne: muzyka jest wpisana w jego DNA. Ponad 86 tyś. sprzedanych płyt (wysoko cenionych wśród krytyków), liczne koncerty – Aynsley zajmuje silną pozycję wśród czołówki brytyjskich bluesowych artystów.

Jasne jest, iż Aynsley urodził się, by być artystą. Jako dziecko był oczarowany gitarą ojca, a kiedy po raz pierwszy miał w ręku już swój instrument (dostał go w wieku 8 lat), poczuł coś niezwykłego… Od tego momentu wiedział, że zostanie gitarzystą.

Aynsley zaczął grać w barach już w wieku 13 lat. W jednym z nich w 1998 roku został zauważony przez Thomasa Rufa, który nieco później zapoznał go z Jimem Gainesem – producentem, który wydał jego pierwszy debiutancki album. Współpraca z Thomasem zaowocowała wydaniem 7 albumów oraz 2 płyt DVD w ciągu zaledwie 10 lat. Wiązało się to z licznymi trasami koncertowymi, podczas których występowały takie sławy jak: Walter Trout, John Mayall oraz Robert Cray. W 2007 roku Aynsley był jedynym brytyjskim artystą na liście Magazynu Classic Rock wśród 10 Największych Bluesowych Artystów, obok Johna Mayera i Joe’a Bonamassy.

AYNSLEY LISTER (UK):
Andrew Price – instrumenty klawiszowe
Aynsley Lister – wokal, gitara
Christian Dezelu – gitara basowa
Neville Dryden – perkusja

Zobacz także: www.aynsleylister.co.uk

Top