ŚCIGANI (PL)

„To prawdopodobnie najlepszy zespół w Polsce aktualnie” – Zbigniew Hołdys

scigani_5

Koncerty podczas SBF 2015
Piątek, 10.07.2015, godz. 10.00
ogród letni Rozmarino, ul. T. Kościuszki 75
wstęp wolny

Piątek, 10.07.2015, godz. 23.00
ogród letni Rozmarino, ul. T. Kościuszki 75
bilety na www.bilety.soksuwalki.eu i w kasie SOK

Zespół Ścigani powstał pod koniec 2001 roku na Śląsku. Założycielami grupy byli: Rysiek Rajca, Maciek Lipina i Jarek Dobrzański.

Kilka lat później za sprawą programu telewizyjnego TVP 2 – HIT GENERATOR o zespole usłyszała cała Polska. Wygrali z rzędu osiem edycji programu i dwukrotnie zdobyli statuetkę SUPER HITu, za przeboje „Niby razem” i „Uwierz mi chociaż raz”. Stanęli także na podium wszystkich najważniejszych festiwali i konkursów w kraju.

Dyskografię zespołu stanowią trzy autorskie albumy: „Nigdy więcej bluesa” z 2005 roku, „Bez hamulców” z 2007 roku i „Spiritus Movens” z 2011 roku – wszystkie płyty zostały dobrze przyjęte przez dziennikarzy i słuchaczy. Singiel „Chce się żyć” z drugiej płyty zagościł na Listach Przebojów, a nawet dotarł do III miejsca Listy Przebojów warszawskiego RADIA DLA CIEBIE, gdzie gościł przez wiele tygodni. Z kolei singiel „Ełyła” promujący „Spiritus movens” dotarł kilkakrotnie razy aż do 1 miejsca listy TURBO-TOP w ANTYRADIO.

Grupa miała zaszczyt supportować wiele światowych gwiazd, takich jak: Chris Farlowe and Norman Beaker Band, Holmes Brothers, Johny Rawls Soul Blues Revue, Walter Trout and The Radicals, Joe Bonamassa, Magic Slim.

Ścigani na koncertach grają swoje własne kompozycje oraz covery zespołu „Dżem”.

Ściganymi są:
Maciek Lipina – gitara, wokal
Paweł Ambroziak – gitara
Marcin Grzybek – bas
Seweryn Piętka – perkusja


„Maciej [Lipina] to polski John Mayer” – Wojtek Olszak

14

Maciej Lipina oprócz występów w Ściganych ma za sobą także wyzwanie aktorskie. Wokalista zagrał niezapomnianego Ryśka Ridla w spektaklu „Skazany na Bluesa” w reżyserii Arkadiusza Jakubika.

Zobacz także: www.scigani.art.pl

Top