RYAN McGARVEY BAND (USA)

slider_ryan_OK

Koncert podczas SBF 2015
Sobota, 11.07.2015, godz. 20.10
scena w parku Konstytucji 3 Maja
wstęp wolny

Ryan McGarvey w stosunkowo krótkim czasie zyskał spore uznanie wśród fanów i znakomitości bluesowej sceny. Pochodzący z Nowego Meksyku w USA gitarzysta grał już na jednej scenie z Erikiem Claptonem, Jeffem Beckiem, BB Kingiem czy Joe Bonamassą. Tuzy bluesowego świata lubią występować w żywiołowym gitarzystą, który podczas koncertów podbija serca fanów swoją ekspresją i charyzmą.

Uznawany za młody i wciąż rozwijający się talent Ryan McGarvey może pochwalić się długo już listą wyróżnień. W 2010 roku został wybrany przez Erica Claptona z ponad 4000 wykonawców z całego świata do występu na Festiwalu Gitary „Crossroads” w Chicago. Ponadto w 2013 roku został uznany przez „Guitar Player Magazine” największym nowym talentem, a zbierał też liczne wyróżnienia dla najlepszego muzyka, wokalisty czu gitarzysty. W tej ostatniej kategorii zdobył w 2014 roku Europejską Nagrodę Bluesową.

ryanmcgarvey
Fot. Denise Truscello

Ryan McGarvey ma na koncie dwie płyty. Pierwszą pt. „Forward In Reverse” wydał w 2006 roku – dotarła ona do pierwszej dwudziestki a liście najlepiej sprzedających się albumów na CDBaby.com, największego niezależnego dystrybutora płyt on-line. Drugą płytę wydał w 2012 roku. Nosi ona tytuł „Redefined”.

POWIEDZIELI O RYANIE:

„Spotkałem Ryana w 2006 roku. Byłem pod wielkim wrażeniem jego umiejętności i drogi, którą wybrał. Śledziłem, jak rozwija się jako artysta i uważam, że jest bardzo dobry” (Joe Bonamassa)

„Ryan gra z wielką pasją i entuzjazmem, ale jest też świetnie technicznie i bardzo dobrze przekazuje emocje” (Ian Moore)

„To młody lew i przyszłość przed nim. Szuka własnego brzmienia i to mi się podoba” (Chris Duarte)

RYAN McGARVEY (USA)
Ryan McGarvey – śpiew, gitara
Samuel Miller – gitara basowa, chórek
Logan Miles Nix – perkusja

Zobacz także: www.ryanmcgarvey.com

Top