IGA & IGITATA (PL)

Igitata – projekt Irka Grzebieluchy i jego córki Igi Grzebieluchy

iga & igitata_foto

Koncerty podczas SBF 2015

Sobota, 11.07.2015, godz. 10.00
Miejska Sieja, ul. Kościuszki 54
wstęp wolny

Sobota, 11.07.2015, godz. 23.00
Miejska Sieja, ul. Kościuszki 54
bilety na www.bilety.soksuwalki.eu i w kasie SOK

Irek i Iga Grzebielucha po wielu koncertach z reaktywowanym trzy lata temu zespołem YARD, grającym elektrycznego bluesa postanowili stworzyć projekt Igitata. Wcześniej odbywało się to na zasadzie takiej, iż mały secik akustyczny był wplatany jako przerywnik całego koncertu zespołu YARD, jednakże dla Irka i córki było to za mało. Postanowili połączyć swoje muzyczne doświadczenia i stworzyć projekt, który będzie rodzinną, bluesową opowieścią. Igitata to duet akustyczny, który posiada w swoim repertuarze akustyczne aranże standardów bluesowych jak i własne kompozycje.

Irek Grzebielucha to bluesowo-rockowy gitarzysta, założyciel i lider rockowej grupy Ghetto z którą wydał płytę „Świat w którym przyszło Ci żyć” , zagrał na wielu Festiwalach Muzycznych zdobywając czołowe miejsca m.in. Pierwsze miejsce na Festiwalu im. Ryśka Riedla w 2011 roku.

Iga Grzebielucha– wokalistka, od kilku lat związana z Poznaniem, gdzie skończyła studium wokalne Art Of Voice Studio. Uczestniczka warsztatów Blues na Bobrem czy Spotkań z Gitarą w Mosinie gdzie uczyła się u Krystyny Prońko czy Grażyny Łobaszewskiej. O dwóch lat wokalista duetu akustycznego Wyblusowani, z którym zagrała m.in. na Meskalina Blues Festival 2013 czy BLusowo 2013.

iga

Top