EGIDIO JUKE INGALA & THE JACKNIVES (IT)

baner_egidio_juke_OK

Koncert podczas SBF 2015
Sobota, 11.07.2015, godz. 17.40
scena w parku Konstytucji 3 Maja
wstęp wolny

EGIDIO JUKE INGALA & THE JACKNIVES szybko ugruntowała silną pozycję na scenie bluesowej dzięki swym bardzo energicznym, silnie melodycznym i doskonale brzmiącym występom na żywo. To zespół, który gra bluesa rodem z Chicago i zachodniego wybrzeża.

Liderem grupy jest Egidio J. Ingala, który stworzył swój bardzo charakterystyczny styl opisywany często jako skrzyżowanie Little Waltera i George’a Harmonica Smitha z Walterem Hortonem … Wychodzi mu to znakomicie! Ponadto Juke jest urodzonym showmanem.

Egidio J Ingala & The Jacknives

Uwielbia potężne dźwięki. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu udało mu się wydobyć  „wielki mosiężny ton”, który od lat szlifuje i udoskonala.

Od roku 2010 Egidio współpracuje z The Jacknives, jedną z najbardziej solidnych i autentycznych bluesowych grup w Europie. Ich tło doskonale komponuje się z dźwiękami na harmonijce.

Każda piosenka z ich repertuaru ma własny nastrój i charakterystyczny swingowy klimat. Na ich koncertach  ludzie w całej Europie zaczynają przytupywać i podskakiwać w rytm muzyki. Nie sposób się opanować!

EGIDIO JUKE INGALA & THE JACKNIVES (IT):
Egidio Juke Ingala – śpiew, harmonijka ustna
Marco Gisfredi – gitara
Massimo Pitardi – gitara basowa
Enrico Soverini – perkusja

Zobacz także: www.egidioingala.com

Top