COCO MONTOYA (USA)

slider_coco_montoya_OK

Koncert podczas SBF 2015
Piątek, 10.07.2015, godz. 21.40
scena przy ratuszu, ul. Kościuszki/ul. Mickiewicza
wstęp wolny

Coco Montoya to były gitarzysta John Mayall & The Bluesbreakers. Do grupy dołączył, po tym jak Mayall usłyszał jego grę w 1984 roku w Los Angeles, gdzie obchodził swoje urodziny, a Montoya grał. Współpraca obu bluesmanów trwała przez 10 lat.

cocomontoya

Wcześniej Montoya występował z Albertem Collinsem, od którego uczył się stylu „icy hot”. Od tej współpracy zaczęła się kariera urodzonego w Santa Monica gitarzysty.

Montoya to samouk – gitarzysta inni niż pozostali. Gra lewą ręką, a dodatkowo na odwróconej do góry nogami gitarze. – Nigdy nie miałem lekcji gry. Starałem się podglądać innych gitarzystów i uchwycić to, co robili z placami, rękoma. Tak samo było z Albertem. Siadaliśmy i graliśmy. Zawsze mi powtarzał, bym nie myślał w czasie gry, tylko czuł. Nie znam wszystkich chwytów, ale wiem, że mogę wyrazić swoją grą wszystkie emocje – powiedział Montoya.

Po wielu latach występów na wielu bluesowych scenach w towarzystwie znakomitych muzyków Montoya sam zyskał spore uznanie. „Guitar One Magazine” określił go mianem „najgorętszego miotacza bluesa” i zachwycał się jego mistrzowskim dotykiem oraz „zabójczym tonem”.

W 1993 roku Montoya rozpoczął solową karierę. Do tej pory gitarzysta z Santa Monica wydał 9 albumów. Najnowszy, „Songs form the Road” ukazał się w połowie 2014 roku.

COCO_MONTOYA_PROMOc

COCO MONTOYA (USA)
Coco Montoya – gitara, śpiew
Rena Beavers – perkusja
Nathan Brown – gitara basowa
Jerry Leeper – instrumenty klawiszowe

Zobacz także: www.cocomontoyaband.com

Top