CARVIN JONES BAND (USA) 2015

baner_carvin_jones_OK

Koncert podczas SBF 2015
Czwartek, 09.07.2015, godz. 23.30
ogród letni Rozmarino, ul. T. Kościuszki 75
bilety na www.bilety.soksuwalki.eu i w kasie SOK

Ci, którzy mieli okazję zobaczyć i posłuchać niesamowitego koncertu Carvina na SBF 2014 przekonali się, że to prawdziwy ,,król strun”. Już po roku Carvin wraca do Suwałk!

cjb

Zobaczcie zdjęcia z poprzedniej edycji SBF i koncert Carvin Jones Band:

KM6A1761ps KM6A1465ps2 KM6A1461ps
foto. Olga Rapczyńska

Urodzony w Teksasie Carvin Jones bluesem zarażony został już w dziecięcych latach, słuchając bez końca należących do dziadka płyt BB Kinga. W wieku 11 lat dostał swoja pierwszą gitarę. Od babci. Instrument nie tylko był wstępem do jego bluesowego życia, ale też oddalił go od niebezpieczeństw, jakie każdego dnia czyhały na ulicach miasta Lufkin.

Jones oddał się swojej pasji i szybko stał się profesjonalistą. Pierwsze koncerty w Europie dał już w 1999 roku. Od tego czasu jego glos regularnie pojawia sie podczas bluesowych audycji radiowych oraz na przeróznych festiwalach: The Pokey Hole Festival (UK), Skegness Rock & Blues Festival (UK), The Warrenpoint Festival (Ireland), Bejar Blues Festival (Spain), Colne Blues Festival (UK) oraz wiele innych średnich i mniejszych festiwalach we Włoszech, Hiszpanii, Polsce – Blues Express, Ścinawski Blues nad Odra, Suwalki Blues Festival, Niemczech i Holandii.

Carvin Jones występował na jednej scenie z takimi osobistościami jak BB King, Albert Collins, Buddy Guy, Buddy Miles, Jeff Beck, Gary Moore, John Mayell, Jimmie Vaughn, Ten Years After, Eric Burden, a nawet z The Animals.

Buddy Miles powiedział o Carvinie, że jest nowym królem strun, Albert Collins uznał go za najjaśniejszą młodą gwiazdę na bluesowej scenie, a w „London Surrey News” przedstawiono go jako jednego z najlepszych bluesowych gitarzystów świata.

CARVIN JONES BAND (USA)
Carvin Jones – śpiew, gitara
Levi Velasquez – gitara basowa
Joe Edwards – perkusja

Zobacz także: www.carvinjones.com, www.facebook.com/OfficialCarvinJones

Top