ALEKSANDR BELKIN & KEEGAN McINROE (LT/USA)

KEEGAN McINROE

Keegan_McInroe_USA

Koncerty podczas SBF 2015
Sobota, 11.07.2015, godz. 10.00
Fineza, ul. Chłodna 3
wstęp wolny

Sobota, 11.07.2015, godz. 23.00
Fineza, ul. Chłodna 3
bilety na www.bilety.soksuwalki.eu i w kasie SOK

Keegan McInroe to pochodzący z Teksasu piosenkarz i autor tekstów. Dzięki unikatowemu głosowi i wyobraźni tworzy oryginalne, liryczne kompozycje. W jego twórczości wyraźne są nuty pierwotnego bluesa i folku.

W 2003 roku Keegan McInroe brał udział w kreowaniu rock & rolla w zespole Catfish Whiskey (2003-2009) w Fort Worth, Teksasie. Od 2008 roku występuje przede wszystkim jako solista.

McInroe występował z takimi artystami jak: Leon Russell, Ray Wylie Hubbard, Phosphorescent, Ian Moore, Innes Sibun, Tito and Tarantula, Eric McFadden, Otis Taylor, Eric Sardinas, Randall Bramblett, and The Band of Heathens.

Zobacz również: www.keeganmcinroe.com i www.facebook.com/keeganmcinroemusic

ALEKSANDR BELKIN

BELKIN_-_photo_by_D.MatvejevasC

Aleksandr Belkin (śpiew, gitary rezofoniczne i akustyczne, harfa) lider grupy The Road Band. Autor większości utworów granych przez grupę. Posiada dyplom Konserwatorium Wileńskiego oraz VPU. Przed stworzeniem The Road Band, grał w wielu jazzowych, bluesowych i rock’n’rollowych grupach oraz w pierwszej bluesowej kapeli na Litwie – Hilda Blues Band. W 1999 roku jako członek The Country Blues Session Band wystąpił podczas Międzynarodowego Przystanku Country w Mrągowie. Grupa zajęła drugie miejsce.

Aleksandr wydał dwie solowe płyty: ,,Real Love’’ oraz ,,Black Papa’’. Poza występowaniem z grupą The Road Band, chętnie występuje również z innymi muzykami – zarówno z gwiazdami sceny litewskiej jak i gwiazdami z innych krajów.

Belkin został opisany w książce ,,Kto jest kim na Litwie’’(2002,2006). Sam jest natomiast autorem książki ,,Krótka historia o Jazzie’’, do której dołączona jest płyta CD.

Zobacz  również: www.blues.lt i www.facebook.com/aleksandr.belkin.100

Top