WARREN HAYNES z najnowszym dziełem na SBF 2016

Jedną z gwiazd Suwałki Blues Festival 2016 będzie Warren Haynes. Były członek takich legendarnych grup jak Allman Brothers Band, Gov’t Mule oraz Dead w czasie suwalskiego święta bluesa zaprezentuje swój solowy projekt!

slider_warren_haynes

Warren Haynes to uhonorowany nagrodą Grammy jeden z najlepszych gitarzystów na świecie. W trakcie swojej kariery był częścią trzech najlepszych grup w historii rocka – Allman Brothers Band, Gov’t Mule oraz Dead – jego wirtuozowski kunszt sprawił, iż jego występy widziało miliony fanów a albumy sprzedawały się na pniu. Na jego najnowszym solowym albumie pt.: Ashes and Dust możemy usłyszeć najszlachetniejsze, bogate muzycznie i najbardziej osobiste utwory w wykonaniu Warrena Jest to nieskończenie ekscytujące móc zobaczyć jeden z najbardziej błyskotliwych umysłów we współczesnej muzyce, który rzuca zupełnie nowe światło na głębię swojej twórczości.

Ashes and Dust to mistrzowskie dzieło sztuki, szczególnie ważne dla Haynesa. Piosenki natychmiastowo i wyraźnie różnią się od jego dotychczasowego stylu – na płycie znajdziemy piękne akustyczne brzmienia, tradycyjne amerykańskie dźwięki i słodkie wokale, które wnikają prosto do duszy. Chociaż wiele z piosenek jest kompletnie nowych, niektóre jednak towarzyszyły Warrenowi od lat. W niektórych przypadkach kawałki musiały czekać 20 czy 30 lat, czekając na odpowiedni moment, by mogły zostać nagrane.

Fani Gov’t Mule lub najnowszego projektu Warren Haynes Band, a także słuchacze, którzy znają Haynesa dzięki jego 25-letniej współpracy z The Allman Brothers Band Grateful Dead mogą być nieco zaskoczeni, słysząc tym razem Warrena w muzyce skupiającej się bardziej na słownym przekazie. Kilka utworów z albumu Ashes and Dust, jak “Company Man” i „Coal Tattoo”, opiera się na tradycji ludowej dotyczącej słownej narracji.

Obecność światowej klasy muzyków i artystów, między innymi nagrodzonego Grammy piosenkarza Shawna Colvina i znanego harmonijkarza Mickeya Raphaela (każdego z nim możemy usłyszeć w utoworze „Wanderlust”) to kolejny powód, dla którego Ashes and Dust stał się tak osobistym, ambitnym zapisem historii Warrena Haynesa.

Zobacz więcej: www.warrenhaynes.net

Top