Odwołanie imprez zaplanowanych na maj, czerwiec i lipiec 2020

W związku z pandemią tzw. koronawirusa oraz wynikającym z tego zakazem organizacji wydarzeń o charakterze masowym Władze Suwałk podjęły decyzję, że wydarzenia zaplanowane w kalendarzu imprez na maj, czerwiec i lipiec zostają odwołane.

Najgorszy jest fakt, że nie znamy daty granicznej dotyczącej zakazu organizowania imprez masowych, a to powoduje, że nie wiemy jak i czy w ogóle planować wydarzenia, które znalazły się w kalendarzu tegorocznych imprez. Na chwilę obecną słyszymy jedynie zapowiedzi o powrocie do życia sportu, ale w okrojonym zakresie.

Dlatego też po szerokich konsultacjach z osobami odpowiedzialnymi za organizację suwalskich imprez z głębokim żalem podjęto decyzję, że odwołane zostają wszystkie wydarzenia organizowane przez Miasto Suwałki do końca lipca tego roku. A to oznacza, że nie odbędzie się w tym roku Reso Suwałki Półmaraton – największa impreza biegowa naszego miasta oraz największa bluesowa impreza w naszym kraju – Suwałki Blues Festival. Nie odbędzie się również Jarmark Folkloru jak i szereg mniejszych imprez i wydarzeń o charakterze kulturalno – sportowym.

Być może z zaplanowanych na sezon letni wydarzeń uda się zrealizować niektóre z nich ale dopiero po odwołaniu epidemii i przywróceniu „normalności” do naszego życia.

Odwołanie głównych imprez to trudna decyzja – jednak przemyślana i poparta ważnymi argumentami. Przede wszystkim nie wiedząc, kiedy zostaną zdjęte zakazy organizacji imprez masowych Miasto Suwałki jako główny organizator nie jest w stanie zaplanować i przeprowadzić tych wydarzeń na tak wysokim poziomie jak dotychczas.

Wykaz odwołanych  z powodu epidemii koronawirusa, imprez i wydarzeń zaplanowanych do realizacji Mieście Suwałki w okresie maj  – lipiec  2020 r. ->> TUTAJ 
Data publikacji 28.04.2020 r.
Źródło: www.um.suwalki.pl
Top