Rozgrzewka SBF 2020. Koncert ODWOŁANY!

Szanowni Państwo. Z przykrością informujemy o ODWOŁANIU koncertu Rozgrzewka SBF 2020, który był zaplanowany na 26 marca 2020 r. w SOK. Poniżej przesyłamy Komunikat Dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury. Dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury informuje, że zgodnie z zarządzeniem Wojewody Podlaskiego z dnia 11 marca 2020 r. w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, od 12 marca 2020 r. do odwołania zawiesza się w Suwalskim Ośrodku Kultury realizację:

  • koncertów, spektakli, wernisaży, spotkań, festiwali, konkursów,
  • zajęć w pracowniach artystycznych,
  • grupowego zwiedzania wystaw itp.,
  • zajęć realizowanych w oparciu o pomieszczenia SOK przez organizacje pozarządowe i inne podmioty zewnętrzne.

Zgodnie z Regulaminem rezerwacji i sprzedaży biletów w Suwalskim Ośrodku Kultury w przypadku odwołania imprezy lub zmiany jej terminu, klientowi, który zakupił bilet na te imprezę, przysługuje zwrot należności. Zwrot dokonywany jest na podstawie biletu, paragonu fiskalnego, faktury zakupu lub wydruku biletu zakupionego za pomocą płatności elektronicznych na stronie www.soksuwalki.eu.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

 

 

Koncert zaplanowany był na 26 marca 2020 o godz. 21.00 w sali im. A. Wajdy w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Hubert Szczęsny Quartet. Support Romek Puchowski. Transmisja koncerty na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia w audycji „Bielszy Odcień Bluesa”.

Czwartek, 26.03.2020, godz. 21:00
Suwalski Ośrodek Kultury
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5
Bilety: 30 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

 

Hubert Szczęsny Quartet

 

 

 

 

 

 

 

Pasja oraz wielka miłość do muzyki skłoniła go do założenia swojego pierwszego zespołu Nie strzelać do pianisty (2011), z którym odnosił wiele sukcesów na różnych festiwalach muzycznych w Polsce jak i za granicą. Charakterystyczny głos o niespotykanej barwie oraz charyzma sceniczna Huberta w powiązaniu z bardzo dobrze rozumiejącą się sekcją rytmiczną zespołu przekłada się na piękne kompozycje, które można określić terminem z gatunku muzyki World Music. Repertuar to w większości autorskie kompozycje podparte coverami w ich własnych niepowtarzalnych aranżacjach. Podczas sześciu lat aktywności artysta zagrał solowo oraz z zespołem ok. 800 koncertów w Polsce jak i za granicą (kluby, plenery), gdzie dzielił scenę z takimi gwiazdami polskiej estrady jak zespół Bajm, LemOn, Feel, Ania Dąbrowska, Patrycja Markowska czy Andrzej Krzywy z zespołem De Mono. Występował na dużych scenach największych festiwali bluesowych w Polsce takich jak: Suwałki Blues Festiwal, Gdynia Blues Festiwal, Rawa Blues w Katowicach, Jimiway Festiwal czy Olsztyńskie Noce Bluesowe. Artysta ma za sobą dwie europejskie trasy koncertowe (Niemcy, Holandia, Francja, Włochy, Czechy) oraz wyjazd za ocean gdzie reprezentował Polskę na International Blues Challenge w Memphis, Tennessee USA. W ubiegłym roku wygrał plebiscyt Blues Top, na najlepszy bluesowy głos w kraju.
Skład:
Hubert Szczęsny – śpiew, gitara
Jacek Jaguś – gitara
Bartosz Mr. Shuffle Niebielecki – perkusja
Marcin Ruszkiewicz – bass

 

Romek Puchowski

Romek Puchowski – śpiew,  gitara dobro, gitara akustyczna, slide. Bluesman inny niż wszyscy. „Gitarzysta roku” w plebiscycie Blues Top 2018. Jako jedną z największych inspiracji wymienia bluesa z Delty. Wszechstronna muzyczna osobowość, harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i nowoczesność. Twórca i lider alternatywnej formacji Von Zeit. Jego solowe koncerty to totalny, przepełniony pozytywną energią performance. O jego występach recenzenci piszą: „Mistrz przemówił!”, „Kosmos, zjawisko, geniusz”, „Puchowski to potęga!”. Brał udział w prestiżowym projekcie koncertowym „Mistrzowie gitary”, prezentującym najwybitniejszych polskich gitarzystów. Album jego formacji Von Zeit „Ocieramy się” został uznany za jedną z najlepszych płyt rockowych roku 2008. Romek Puchowski ma na koncie współpracę m.in. z Martyną Jakubowicz, Tymonem Tymańskim, Adamem Wendtem, z harmonijkarzem Keithem Dunnem z Bostonu, wirtuozem gitary, Nickiem Katzmanem oraz legendą harmonijki ustnej, Sugarem Blue, znanym ze współpracy m.in. z Rolling Stones czy Frankiem Zappą. Płyta Romek Puchowski „FREE”, która ukazała się w marcu 2013 roku, zebrała świetne recenzje. Piosenka „Jurata” trafiła na Listę Przebojów Trójki. Utwór „Big Bad Brother” znalazł się w półfinale światowego konkursu International Songwriting Competition w USA, w jury którego zasiadają, między innymi, takie znakomitości jak Tom Waits Koncertował w Memphis, na słynnej Beale Street. Odbył fascynującą podróż przez Deltę Mississippi, śladami takich mistrzów jak Son House, Charley Patton, Robert Johnson, podczas której m.in. zbierał inspiracje i komponował. Owocem tego przedsięwzięcia jest kilkanaście autorskich pieśni, które znajdą się na jednym z nadchodzących albumów Romka Puchowskiego. W czerwcu 2019 roku wystąpił gościnnie w Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza z legendarną Niibori Guitar Orchestra z Japonii.

DYSKOGRAFIA:
Von Zeit „Von Zeit” [cd], Jazz, 2003
Romek Puchowski „Simply“ [cd], Biodro Records, 2006
Von Zeit „Halucynacje Hrabiego Von Zeit” [mini dvd], Biodro Records, 2007
Von Zeit „Ocieramy się“ [2 cd], Biodro Records, 2008
Romek Puchowski „Live in Satyrblues 2007” [dvd], The Association For Original Culture Protection, 2008
Romek Puchowski “Free” [cd], Soliton 2013

 

Top