Polish Blues Challenge 2018

Po raz czwarty w historii SBF odbędą się kwalifikacje do European Blues Challenge. Tym razem jednak bez konkursu młodych zespołów i pod nową nazwą POLISH BLUES CHALLENGE 2018. Oprócz nowej nazwy zmieniamy również główne zasady i zapraszamy do udziału tylko i wyłącznie zespoły (trio i więcej osób) znane już w środowisku bluesowym, o uznanej marce i sporym doświadczeniu scenicznym, posiadające w swoim dorobku wydawnictwa płytowe (co najmniej jeden pełny album wydany po 2010 r.) i udział w liczących się krajowych festiwalach bluesowych i pochodzące z terytorium Polski. Repertuar zespołu musi zawierać także utwory z tekstami w języku angielskim. Formuła kwalifikacji umożliwia start zespołom, których twórczość nawiązuje do muzyki bluesowej i gatunków pokrewnych.


Do tej pory w ramach Suwałki Blues Festival kwalifikacje do udziału w European Blues Challenge otrzymali: DRUNK LAMB (Gdańsk) i BLUES JUNKERS (Warszawa) i HOT TAMALES (Kraków).

Udział w „POLISH BLUES CHALLENGE 2018 – kwalifikacje do European Blues Challenge 2018” można zgłaszać do 14 kwietnia 2017 r. Wybrane zespoły w dniu 8 lipca 2017 roku zaprezentują się na żywo podczas Suwałki Blues Festival 2017 na scenie na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach w ramach „POLISH BLUES CHALLENGE 2018 – kwalifikacje do European Blues Challenge 2018”. Zwycięzcy przyznana zostanie kwalifikacja do udziału i reprezentowania naszego kraju w ramach European Blues Challenge 2018 w Norwegii, organizowanego przez European Blues Union (www.europeanbluesunion.com) oraz nagroda Grand Prix Suwałki Blues Festival – nagroda Prezydenta Miasta Suwałk (statuetka) wraz z nagrodą pieniężną.
W jury zasiądą znani dziennikarze oraz przedstawiciel organizatora.
Suwałki Blues Festival to jedno z najważniejszych i największych wydarzeń bluesowych w Polsce i tej części Europie. Cztery dni koncertów, profesjonalne sceny plenerowe, Polish Blues Challenge, koncerty na kameralnych scenach w centrum miasta, śniadania bluesowe, liczne koncerty akustyczne i nocne koncerty klubowe połączone z jam sessions. Uznane gwiazdy i nowe brzmienia. Doskonała atmosfera muzyczna…
REGULAMIN „POLISH BLUES CHALLENGE 2018 – kwalifikacje do European Blues Challenge 2018” – KLIKNIJ!

Top