OTIS TAYLOR (USA)

Koncert podczas SBF 2016
Sobota
, 09.07.2016, godz. 20.20
scena w parku Konstytucji 3 Maja, wstęp wolny

slider_Otis_taylor

Spodziewaj się niespodziewanego – tak należałoby opisywać Otisa Taylora. Jego muzyka, to fuzja pierwotnych gatunków muzycznych w surowej formie, która porusza trudne tematy jak morderstwo, bezdomność, tyrania, niesprawiedliwość. Sam Otis mówi: „Jestem mroczny, ale nie oznacza to, że jestem nieszczęśliwym człowiekiem” dodając także:  „Chcę tylko zarobić wystarczająco dużo, by móc kupić Porsche.”

Otis Mark Taylor urodził się w Chicago w 1948 roku. Po śmierci wujka, przeniósł się z rodziną do Denver, gdzie rozwijał swoje zainteresowania muzyką bluesową i folkową. Młody Otis, jako nastolatek, spędzał większość wolnego czasu w Miejskim Centrum Folkloru, gdzie kupił swój pierwszy instrument – banjo. Grał na min nawet podczas jazdy monocyklem do szkoły średniej. Nieco później, nauczył się gry na gitarze i harmonijce ustnej i założył swój pierwszy zespół – Butterscotch Fire Department Blues Band a potem zespół Otis Taylor Blues Band. Jego następnym muzycznym projektem był T&O Short Line z udziałem legendarnego wokalisty i gitarzysty zespołu Deep Purple – Tommim Bolinem.

Gdy Telarc wydał Below the Fold, siódmą z kolei płytę Taylora, latem 2005 roku – album stał się absolutnym hitem będącym zbiorem zróżnicowanych stylistycznie piosenek i choć nagranych w stylistyce bluesowej, to będących utworami silnie nacechowanymi nutami  country w nastroju psychodelicznego rocka. Krytycy byli oczarowani i opisywali go jako „country-folkową wersją spontanicznego, mistrza Johna Lee Hookera.” New Yorker ochrzciło go mianem i ogłosiła, iż Taylor „może być monotonny, ale nigdy nudny, a kiedy gra, to zawsze prowadzi do miejsc, jakich jeszcze nie znałeś”

Zobacz także: www.otistaylor.com

Top