Muzyczny finał projektu „Mapa opowieści – bluesowe ścieżki. Suwałki – miasto bluesa”

W trakcie tegorocznego Suwałki Blues Festival odbędą się działania z projektu artystyczno-edukacyjnego „Mapa opowieści” realizowanego przez „Grupę Studnia O.” (przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) W Suwałkach punktem wyjścia będzie blues…

Projekt artystyczno-edukacyjny „Mapa opowieści – bluesowe ścieżki. SUWAŁKI – miasto bluesa” realizowanego przez Grupę Studnia O.

_DSC1505

Suwałki od wielu lat są miastem związanym z bluesem, a od 8 już lat odbywa się wielkie muzyczne święto – Suwałki Blues Festival.

SBF stanowi wizytówkę Suwałk i jest imprezą wyczekiwaną nie tylko przez mieszkańców miasta, ale polskich i zagranicznych fanów bluesa. Czym ta muzyka z odległych stron jest dla Suwałk? Co mówi o mieście?

Podczas tegorocznej edycji Suwałki Blues Festival swój finał będzie miał realizowany przez „Grupę Studnia O.” (przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) projekt artystyczno-edukacyjny „Mapa opowieści”. W Suwałkach działania będą odbywały się pod hasłem „Suwałki – Miasto bluesa – gdzie są moje korzenie”?”

_DSC3205

W czasie działań warsztatowych z młodzieżą powstaną MAPY OPOWIEŚCI, dzięki którym będzie można według wyjątkowego scenariusza zwiedzać miasto, a przez to poznawać jego historię, tradycje, korzenie, kulturę…

MAPY OPOWIEŚCI zostaną udokumentowane jako przewodniki z mapami i elementami nagrań filmowych i zostaną upowszechnione na stronie projektu, na stronach miejskich a także wpisane w przestrzeń publiczną poprzez sieć QR Code.

Więcej szczegółów na temat warsztatów i informacje o naborze wkrótce!

_DSC1466

Top