KONKURS ZESPOŁÓW BLUESOWYCH PO RAZ TRZECI

Po raz trzeci w historii SBF odbędzie się Konkurs Zespołów Bluesowych. Grupy z Polski powalczą o nagrodę Grand Prix Prezydenta Miasta Suwałk wraz z  nagrodą pieniężną i statuetką oraz kwalifikację do EBC 2017.

konkurs450x300

Konkurs zespołów bluesowych był nowością w 2014 roku. W premierowej odsłonie publiczność miała okazję posłuchać 10 grup, które spośród prawie 30 wybrała Rada Programowa Suwałki Blues Festival. Podczas drugiego konkursu zespołów bluesowych na scenie na placu Marii Konopnickiej wystąpiło 8 grup wybranych spośród 28 przesłanych zgłoszeń.

Ostatecznie historyczny konkurs zespołów bluesowych podczas SBF wygrała gdańska formacja DRUNK LAMB – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Drugą edycję Konkursu Zespołów Bluesowych podczas SBF 2015 wygrała warszawska formacja Blues Junkers – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

W tym roku inne grupy będą miały okazję pójść w ślady DRUNK LAMB i BLUES JUNKERS, bowiem podczas SBF 2016 odbędzie się trzecia edycja konkursu zespołów bluesowych. Formuła konkursu umożliwia start zespołom, których twórczość nawiązuje do muzyki bluesowej i gatunków pokrewnych.

Udział w konkursie można zgłaszać do 10 czerwca 2016 r. Zakwalifikowane zespoły w dniach 8-9 lipca 2016 roku zaprezentują się na żywo podczas Suwałki Blues Festival na scenie na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach. Zwycięzcy przyznana zostanie nagroda Grand Prix Suwałki Blues Festival – nagroda Prezydenta Miasta Suwałk (statuetka) wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 10 000 zł oraz kwalifikacja do udziału i reprezentowania naszego kraju w ramach European Blues Challenge 2017 w Danii, organizowanego przez European Blues Union (www.europeanbluesunion.com).

W jury zasiądą znani muzycy i dziennikarze oraz przedstawiciel organizatora. REGULAMIN KONKURSU ZESPOŁÓW BLUESOWYCH SBF 2016

Suwałki Blues Festival to jedno z najważniejszych i największych wydarzeń bluesowych w Polsce i Europie. Cztery dni koncertów, profesjonalne sceny plenerowe, konkurs zespołów bluesowych, koncerty na kameralnych scenach w centrum miasta, śniadania bluesowe, liczne koncerty akustyczne i nocne koncerty klubowe połączone z jam sessions. Uznane gwiazdy i nowe brzmienia. Doskonała atmosfera muzyczna…

REGULAMIN KONKURSU – KLIKNIJ!

Karta zgłoszenia – KLIKNIJ!

XII. slider_blues_konkurs-2

 

Top