Konkurs zespołów bluesowych

konkurs450x300

Suwałki Blues Festival 2014 odbędzie się w tym roku już po raz siódmy w dniach 10-12 lipca. Przez minione sześć lat Suwałki zdobyły mocną pozycję w kalendarzach fanów dobrej muzyki. Corocznie na festiwalu występuje łącznie około 200 muzyków z Polski, Europy i świata. Przez trzy dni Suwałki odwiedza, wielotysięczna rzesza fanów z Polski i świata. Jednak Suwałki Blues Festival stanowi rozpoznawalną markę nie tylko dla wielbicieli bluesa; dzięki umiejętnie dobieranemu repertuarowi z roku na rok zdobywa coraz większą popularność również wśród miłośników muzyki rockowej i blues-rockowej.

Nowością w tym roku ma być konkurs zespołów składający się z dwóch części: pierwsza to otwarty konkurs zespołów bluesowych dla wykonawców z Polski i krajów nadbałtyckich oraz Rosji i Białorusi, a druga dla wykonawców tylko z Polski to kwalifikacje do European Blues Challenge 2015, w których zespoły mają szansę zdobyć akredytację do udziału w tej imprezie jako przedstawiciel naszego kraju. Formuła konkursu umożliwia start zespołom, których twórczość nawiązuje do muzyki bluesowej i gatunków pokrewnych.

Udział w konkursie można zgłaszać do 15 maja 2014 r. Zakwalifikowane zespoły zaprezentują się na żywo podczas Suwałki Blues Festival. Zwycięzcom przyznane zostaną dwie nagrody główne:
• Grand Prix Suwałki Blues Festival – nagroda Prezydenta Miasta Suwałk wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 10 000 zł oraz występ na Dużej Scenie Suwałki Blues Festival w dniu 12 lipca 2014 r.
• dla wykonawców z Polski – kwalifikacja do udziału i reprezentowania naszego kraju w ramach European Blues Challenge 2015 organizowanego przez European Blues Union (www.europeanbluesunion.com).

W jury zasiądą znani muzycy i dziennikarze oraz przedstawiciel organizatora. Szczegóły w regulaminie konkursu – KLIKNIJ!

Suwałki Blues Festival to jedno z najważniejszych i największych wydarzeń bluesowych w Polsce i Europie. Trzy dni koncertów, dwie profesjonalne sceny plenerowe, konkurs zespołów bluesowych, koncerty na kameralnych scenach w centrum miasta, śniadania bluesowe, liczne koncerty akustyczne i nocne koncerty klubowe połączone z jam sessions. Uznane gwiazdy i nowe brzmienia. Doskonała atmosfera muzyczna…

Regulamin konkursu – KLIKNIJ!

Karta zgłoszenia – KLIKNIJ!

Top