Koncert SUWAŁKI BLUES FESTIVAL 2022 EXTRA – Ladies Night na zakończenie festiwalu.

Na koniec festiwalu, w niedzielę, nie zwalniamy! Kończymy prawdziwymi gwiazdami! Przed Państwem po raz pierwszy w historii naszego festiwalu absolutnie wyjątkowe wydarzenie – SUWAŁKI BLUES FESTIVAL EXTRA – Ladies Night. Koncert gwiazdy bluesowej z USA i gwiazd supportujących z Finlandii i Polski. Na scenie same kobiety, ale jakże wyjątkowe. To będzie prawdziwy hit.

Ruszyła sprzedaż biletów na koncert SUWAŁKI BLUES FESTIVAL EXTRA – Ladies Night!

SUWAŁKI BLUES FESTIVAL EXTRA- Ladies Night
10 lipca 2022, godz. 18.00
Suwałki Arena, ul. Zarzecze 26
koncert biletowany, bilet: 100 zł/os.*

(*nie obowiązują zniżki Suwalskiej Karty Mieszkańca)
BILETY dostępne w KASIE SOK i online na: https://bit.ly/3Mow5xv

SHEMEKIA COPELAND (USA)

Karierę rozpoczęła w 1998 roku w wieku 18 lat. Dziś wielokrotnie nagradzana wokalistka Shemekia Copeland jest jedną z najbardziej rozpoznawanych artystek światowej sceny bluesowej i rootsowej. Jej nowy album Uncivil War stawia czoła problemom współczesnego życia w Ameryce. Komentując je, jednocześnie postuluje zmiany. Shemekia szturmem zdobyła bluesowe sceny zaraz po tym jak nakładem wytwórni Alligator ukazał się jej pierwszy album Turn The Heat Up. Od debiutu do wydania albumu The Soul Truth w 2005 roku, Shemekia zdobyła osiem nagród Blues Music Awards, wiele nagród Living Blues Awards (w tym prestiżowy tytuł Blues Artist of the Year 2010) oraz więcej wyróżnień od fanów, krytyków i kolegów muzyków. Płyta Wicked z 2000 roku zapewniła Artystce jej pierwszą nominację do nagrody Grammy. W 2012 roku, wraz z albumem 33 1/3 przyszła kolejna. Wraz z powrotem do Alligator Records w 2015 roku nominowanym do nagrody Grammy, nagrodzonym Blues Music Award, albumem Outskirts Of Love, Copeland kontynuowała poszerzanie swojej muzycznej wizji łącząc bluesa z innymi rdzennie amerykańskimi brzmieniami. Shemekia Copeland zagrała tysiące koncertów w klubach, festiwalach i salach koncertowych na całym świecie, pojawiła się w filmach, telewizji, radiu, magazynach i gazetach. Śpiewała
z Erikiem Claptonem, Bonnie Raitt, Keithem Richardsem, Carlosem Santaną, Dr. Johnem, Jamesem Cottonem i wieloma innymi. Otwierała koncert The Rolling Stones. W 2012 roku występowała z B.B. Kingiem, Mickiem Jaggerem, Buddy Guyem, Trombone Shorty, Garym Clarkiem Jr. i innymi w Białym Domu, dla prezydenta Obamy i pierwszej damy.

Słynny krytyk jazzowy z Chicago Tribune, Howard Reich, napisał: „Shemekia Copeland jest najwspanialszą wokalistką bluesową”.

Koncert na Ladies Night w Suwałkach będzie jej jedynym występem w Europie tego lata.

Więcej: www.shemekiacopeland.com

*

ERJA LYYTINEN (FI)

„Ona jest przyszłością” – powiedział publiczności Carlos Santana, gdy poprosił Erję, aby dołączyła do niego na scenie przed 20 000 ludźmi podczas koncertu w Finlandii w 2018 roku. Erja Lyytinen, zwana też „Królową gitary slide”, jest uznaną na całym świecie gitarzystką. Ma na koncie liczne nagrody i wyróżnienia, takie jak numer 2 w plebiscycie Total Guitar „Najlepsi gitarzyści świata” czy nagroda European Blues Awards w kategorii „Gitarzysta roku”. W swojej biografii zatytułowanej „The Blues Queen” opowiada historie o tym, jak dzieliła sceny z takimi legendami, jak Carlos Santana, Dan Aykroyd, Sonny Landreth i Jennifer Batten. Muzyczna paleta Lyytinen jest ogromna: obejmuje to, co najlepsze we współczesnym blues-rocku, jednocześnie inspirując się twórczością bluesowych mistrzów z dawnych czasów. W 2020 roku, gdy jej główna działalność została ograniczona z powodu pandemii, Lyytinen zaczęła pracować nad nowymi przedsięwzięciami, takimi jak własna marka herbaty czy śpiewniki zawierające jej ulubione piosenki. W listopadzie 2020 roku ukazał się wysoko oceniany album „Lockdown Live”, nagrany w czasie najcięższego lock-down’u.

Więcej: www. erjalyytinen.com

*

ORNERY BROAD (PL)

Ornery Broad tworzą: Natalia Kwiatkowska, Eliza Sicińska i Paula Wolski. Łączy je sentyment do americany. Tego właśnie można spodziewać się na ich koncertach. Cała reszta jest niespodziewana… Natalia Kwiatkowska została uznana za najlepszą wokalistkę bluesową 2015 oraz 2016 według czytelników kwartalnika „Twój Blues”.
Z zespołem Cheap Tobacco, w którym jest wokalistką, zdobyła Grand Prix wielu konkursów muzyki bluesowej. Eliza Sicińska jest wokalistką, autorką tekstów i kompozycji, o szerokim wachlarzu muzycznych inspiracji, ze szczególnym zamiłowaniem do muzyki bluesowej i amerykańskiego folku. Została wyróżniona nagrodami dla najlepszej wokalistki i osobowości scenicznej VI edycji festiwalu „Bluesroads”, Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej 2015 oraz XXV edycji festiwalu „Blues nad Bobrem”. Jest wokalistką zespołu Hot Tamales. Paula Wolski jest fińską piosenkarką, mieszkającą w Polsce. Gra na ukulele i na skrzypcach, śpiewa folk, country i bluegrass, jak również piosenki zainspirowane fińską muzyką ludową.

Więcej: www.facebook.com/ornerybroad/

 

Top