Koncert inaugurujący Suwalski Fan Club Bluesa 2019 – 7. spotkanie za nami.

29 marca w Sali im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury zainaugurowano działalność Suwalskiego Fan Clubu Bluesa w 2019 roku. Miłośnicy bluesa spotkali się po raz siódmy w SOK podczas koncertu pamięci Tadeusza Nalepy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

 GALERIA ZDJĘĆ z WYDARZENIA –> KLIKNIJ TUTAJ

Koncert pamięci Tadeusza Nalepy – ojca polskiego bluesa to impreza, która niezwykle mocno wpisała się w kalendarz suwalskich wydarzeń bluesowych. Pomysłodawcą takiego upamiętnienia Nalepy jest Tomasz Kierejsza, muzyk, pedagog, instruktor muzyki w Suwalskim Ośrodku Kultury, który już po raz dwunasty, tym razem z grupą „Dreszcz”, przypomniał fanom muzyki Breakoutu o jego twórcy.

„Dreszcz” powstał powstał w 2003 r. W repertuarze ma kompozycje z tekstami i muzyką Tomasza Kierejszy oraz obszerny materiał ze znanymi utworami Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Gra również znane i lubiane covery BB Kinga, Stevie Raya Voughana, Johna Mayalla, Erica Claptona, Rory’ego Gallaghera, Allman Brothers Band, Gary’ego Moore’a, ZZ Top. Zespół trzykrotnie znalazł się w line-upie Suwałki Blues Festival. Gościł też na największym litewskim festiwalu bluesowym „Bliuzo Naktys”. Dwukrotnie reprezentował Polskę na festiwalu „Bay Car Blues” we Francji. Grupa uświetnia wiele suwalskich wydarzeń związanych z muzyką bluesową, często gra koncerty w regionie (Augustów, Ełk, Olecko, Gołdap, Białystok), w Polsce (Szczecin, Toruń) i na Litwie (Mariampol, Wilno, Kowno, Olita).

Zespół zagrał w składzie:

  • Tomasz Kierejsza – gitary i wokal
  • Andrzej Jasiński – gitara basowa i wokal
  • Krzysztof Filip Filipkowski – instrumenty klawiszowe
  • Zygmunt Zymek Szulc – perkusja

UWAGA! Zapraszamy do zapisania się na listę osób przystępujących do Fan Clubu Bluesa. Lista jest otwarta. Swoją chęć można zgłosić drogą mailową – wystarczy wysłać na adres: festival@suwalkiblues.com swoje imię i nazwisko, adres mailowy/telefon kontaktowy podając w treści maila FAN CLUB BLUESA. W ten sposób nie ominie Państwa kolejne spotkanie fanów suwalskiego bluesa. Suwalski Fan Club Bluesa to projekt, który jest finansowany w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. W ramach działań Suwalskiego Fan Clubu Bluesa 2019 zostaną zorganizowane zajęcia edukacyjne dla suwalskiej młodzieży ze szkół średnich oraz cykl koncertów bluesowo lokalnych zespołów i zaproszonych wykonawców.


Top