BLUES FIGHTERS – wygrali kwalifikacje Polish Blues Challenge 2023

W dniu 10 lipca 2022 r. w ramach Suwałki Blues Festival 2022 odbyły się kwalifikacje Polish Blues Challenge 2023. Organizatorami kwalifikacji byli Urząd Miejski w Suwałkach i Suwalski Ośrodek Kultury. Jury w składzie: Bogdan Topolski – Suwałki Blues Festival, Suwalski Ośrodek Kultury, Jan Chojnacki – Radio Nowy Świat, Radio Baobab, Ryszard Gloger – Polski Radio Poznań, Andrzej Jerzyk – Radio Centrum Kalisz, Marzena Lewandowska-Wróblewska – Polskie Radio Lublin i Juliusz Kaszyński – TVN24 po przesłuchaniu na scenie plenerowej na pl. M. Konopnickiej  pięciu zespołów:

  1. BLUES FIGHTERS
  2. DUCH DELTA
  3. KŁUSEM Z BLUESEM
  4. OLD WAVE
  5. SILESIAN HAMMOND GROUP

postanowiło przyznać kwalifikację do European Blues Challenge 2023, które odbędą się w Chorzowie, w Polsce w 2023 r.  w oraz nagrodę Grand Prix – nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk, statuetkę Suwałki Blues i czek na kwotę 10 000 zł  wykonawcy:

BLUES FIGHTERS

Gratulujemy !!!

Organizatorzy

 

BLUES FIGHTERS 

Członkowie zespołu Blues Fighters to muzycy ze sporym dorobkiem muzycznym, współpracujący z wieloma zespołami. Chuck Frazier to wokalista i gitarzysta pochodzący z Houston w Texasie USA współpracujący z zespołem Sonny’ego Sharrocka, Pawłem Mąciwodą (Scorpions), Easy Rider i innymi. Robert Fraska to basista znany z takich zespołów jak Hot Water, Boogie Chilli, Żuki Rock’n’Roll Band. Dariusz Nowicki perkusista znany z zespołów: Hot Water, Izotop, Boogie Chilli i innych. Dariusz Nowicki wraz z basistą Robertem Fraską występowali w Hot Water jako support przed Joe Cockerem, występowali również na jednej scenie z Alvinem Lee, Ten Years After, The Animals, Colosseum, Taj Mahal, Jack Bruce, Eb Davies i innymi. Współpracowali i występowali również z: Małgorzata Ostrowska, Dariusz Kozakiewicz, Wojciech Waglewski, Krzysztof Ścierański, Michał Urbaniak, Tadeusz Nalepa i wielu innych. Dariusz Nowicki występował również na festiwalu International Blues Challenge w Memphis Tennessee USA. Wojciech Kubiak – gitarzysta występujący również z Grzegorzem Kupczykiem (Turbo, Ceti) i Januszem Musielakiem w projekcie Grzegorz Kupczyk Akustycznie oraz Brick House i Like The Stones. Członkowie zespołu występowali na wszystkich „bluesowych” festiwalch w Polsce jak i również na wielu zagranicznych. Zespół powstał w sierpniu 2021 roku w Poznani

Skład:
Chuck Frazier – śpiew, gitara
Wojciech Kubiak – gitara
Robert Fraska – gitara basowa
Dariusz Nowicki – perkusja

Więcej:
https://www.facebook.com/BluesFighters

Top