14. edycja Suwałki Blues Festival 2021 przed nami.

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że Suwalski Ośrodek Kultury pozyskał ponad półtora miliona złotych (a dokładnie 354,445,63 Euro) z Mechanizmu Finansowego EOG na realizację Suwałki Blues Festival 2021. Projekt pn.: „Suwałki Blues Festival – czynnik rozwoju społecznego i gospodarczego miasta Suwałk” został bardzo wysoko oceniony. Partnerem SOK w projekcie jest Fundacja Notodden Blues Festival z zaprzyjaźnionego z Suwałkami norweskiego miasta Notodden.

Głównym celem projektu jest rozwój Suwałki Blues Festival w oparciu o współpracę z norweskim festiwalem bluesowym, co w dalszej perspektywie przerodzi się w rozwój społeczny i gospodarczy regionu. W ramach projektu planujemy organizację 14.Suwałki Blues Festival 2021. Ale będzie to wyjątkowa edycja poświęcona artystycznej współpracy polsko-norweskiej, podczas której planowana jest m.in. organizacja 26 koncertów bluesowych w wykonaniu muzyków polskich, norweskich i litewskich, konkurs Polish Blues Challenge, warsztaty dla młodzieży z udziałem profesjonalnych muzyków z Polski i Norwegii oraz wspólny koncert, ponadto organizacja strefy dla najmłodszych festiwalowiczów pn. Bluesowa Piaskownica z animacjami i zabawami. Czterodniowy SBF zwieńczy pamiątkowa płyta z muzyką z Suwałki Blues Festival, promująca projekt.

,,Tak duże pieniądze otwierają przed organizatorami zupełnie nowe możliwości”, podkreślił w wywiadzie dla Radia Białystok – Ignacy Ołów, zastępca dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury.
Dofinansowanie umożliwi nam dotarcie do większej liczby fanów w Polsce, między innymi dzięki nowym formom promocji takim jak kampania telewizyjna, czy też wykonanie, planowanej od wielu lat aplikacji na smartfony.  Za jej pośrednictwem fani SBF będą mieli dostęp do wszystkich festiwalowych informacji w zasięgu ręki.

Jako Organizatorzy Suwałki Blues Festival – jednego z największych festiwali bluesowych w kraju, jesteśmy przekonani, iż przyszłoroczna edycja będzie naprawdę wyjątkowa. Już dziś zapraszamy na to wydarzenie wszystkich miłośników i sympatyków bluesa oraz przyjaciół SBF!

 

fot. Bogusław Wasilewski

Top