CHEAP TOBACCO (PL)

Cheap_Tobacco_967

Zespół Cheap Tobacco to żywiołowa, krakowska formacja, która w 2012 roku wyraźnie zaznaczyła swoją obecność na bluesowej i nie tylko scenie muzycznej w Polsce, zdobywając główne nagrody na wielu festiwalach. Ponadto zespół zajął pierwsze miejsce na alternatywnej liście Radia Kraków w notowaniu z 13.12.2012. W marcu 2013 roku zespół wydał płytę krótko grającą. Cechą charakterystyczną Cheap Tobacco są występy pełne energii i emocji.

Muzyka, jaką wykonuje zespół nie jest łatwa do zdefiniowania… to fuzja bluesa, rocka i funky i… jeszcze coś. Dodatkowo muzycy starają się aby każdy koncert był niepowtarzalny. Nie boją się eksperymentowania i zmiany aranżacji, dlatego też grają elektrycznie lub akustycznie, często z towarzyszeniem sekcji dętej.

Od kwietnia 2011 zespół zagrał już około 70 koncertów, między innymi na festiwalu Solo Życia w Lublinie, Był Sobie Blues w Tarnowie, Festiwalu Ryśka Riedla w Chorzowie, Galicja Blues Festival w Krośnie, czy Bluesroads w Krakowie a ostatnio na Bluesonaliach w Koninie.

WYRÓŻNIENIA:
– I miejsce, nagroda publiczności oraz nagrody dla najlepszej wokalistki i najlepszego basisty na XXII Festiwalu Blues Nad Bobrem.
– III miejsce na Festiwalu Ryśka Riedla 2012,
– I miejsce na III Autorskim Przeglądzie Rzepa 2012 w Rzeszowie,
– I miejsce na festiwalu Kodex Blues 2012,
– I miejsce na Wetwater Blues Festival 2012,
– I miejsce na Ścinawa Blues festiwal 2012,
– I miejsce na Warta Mississippi Blues 2012.

CHEAP TOBACCO na Facebooku!

Top