WARREN HAYNES THE ASHES & DUST (USA)

Koncert podczas SBF 2016
Sobota
, 09.07.2016, godz. 21.30
scena przy ratuszu, ul. Kościuszki/ul. Mickiewicza, wstęp wolny

slider_warren_haynes

Warren Haynes to uhonorowany nagrodą Grammy, jeden z najlepszych gitarzystów na świecie. W trakcie swojej kariery był częścią trzech najlepszych grup w historii rocka – Allman Brothers Band, Gov’t Mule oraz Dead – jego wirtuozowski kunszt sprawił, iż jego występy widziało miliony fanów a albumy sprzedawały się na pniu. Na jego najnowszym solowym albumie pt.: Ashes and Dust  możemy usłyszeć najszlachetniejsze, bogate muzycznie i najbardziej osobiste utwory w wykonaniu Warrena  Jest to nieskończenie ekscytujące móc zobaczyć jeden z najbardziej błyskotliwych umysłów we współczesnej muzyce, który rzuca zupełnie nowe światło na głębię swojej twórczości.

Ashes and Dust to mistrzowskie dzieło sztuki,  szczególnie ważne dla Haynesa. Piosenki natychmiastowo i wyraźnie różnią się od jego dotychczasowego stylu – na płycie znajdziemy piękne akustyczne brzmienia, tradycyjne amerykańskie dźwięki  i słodkie wokale, które wnikają prosto do duszy. Chociaż wiele z piosenek jest kompletnie nowych, niektóre jednak towarzyszyły Warrenowi od lat. W niektórych przypadkach kawałki musiały czekać 20 czy 30 lat, czekając na odpowiedni moment, by mogły zostać nagrane.

Fani Gov’t Mule lub najnowszego projektu Warren Haynes Band lub słuchacze, którzy znają Haynesa dzięki jego 25-letniej współpracy z The Allman Brothers Band Grateful Dead mogą być nieco zaskoczeni słysząc tym razem Warrena w muzyce skupiającej się bardziej na słownym przekazie. Kilka utworów z albumu Ashes and Dust, jak “Company Man” i „Coal Tattoo”, opiera się na tradycji ludowej dotyczącej słownej narracji.

Obecność światowej klasy muzyków i artystów, między innymi nagrodzonego Grammy piosenkarza Shawna Colvina i znanego harmonijkarza Mickeya Raphaela (każdego z nim możemy usłyszeć w utoworze „Wanderlust”) to kolejny powód, dla którego Ashes and Dust stał się tak osobistym, ambitnym zapisem historii Warrena Haynesa.

Zobacz więcej: www.warrenhaynes.net

Top