Suwałki Blues Festival laureatem nagrody Ambasador Wschodu 2018

Suwałki Blues Festival otrzymał prestiżową nagrodę Ambasadora Wschodu 2018 w kategorii „Projekt”. 10 listopada w hotelu Zamek Biskupi, w Janowie Podlaskim  odbyła się uroczysta gala, na której wręczono statuetki Ambasadorów Wschodu. Są to nagrody przyznawane m.in. jednostkom, organizacjom, festiwalom, których misją jest odkrywanie i promowanie wartościowych działań podejmowanych na terenie Polski wschodniej i jej pogranicza.

Suwałki Blues Festival otrzymał nagrodę i tytuł Ambasadora Wschodu 2018 w kategorii projekty. W gronie nagrodzonych znaleźli się również miasto Zamość (kategoria”Samorząd”), Poleski Park Narodowy (kategoria „Turystyka”) i twórcy marki „Dary Natury”z miejscowości Koryciny na Podlasiu (kategoria „Biznes”).

Obok Suwałki Blues Festival ? w kategorii projekt nominowane były dwa cykliczne wydarzenia kulturalne: Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu ? i Muzyczny Festiwal w Łańcucie ? .

Laureaci otrzymali statuetki złotoskrzydłych aniołów, zaprojektowane przez rzeźbiarza Leszka Kunickiego.

,,Wykorzystać bluesa do promocja miasta to nie jest najłatwiejszy do realizacji pomysł” – stwierdził Piotr Duda, członek kapituły gratulując zwycięzcy.

,,To naprawdę dobry pomysł, by łączyć promocję, turystykę, ale też samorządy i biznes. Dziś to jedna z największych imprez bluesowych w basenie Morza Bałtyckiego”” –  powiedział podczas Gali Bogdan Topolski – dyrektor artystyczny Suwałki Blues Festival.

 

Dziękujemy kapitule i gratulujemy wszystkim laureatom.

Ambasador Wschodu to inicjatywa mająca na celu wyróżnienie osób, podmiotów i instytucji działających na obszarze wschodniej Polski oraz jej pograniczu. Początki projektu sięgają 2013 r., kiedy to z inicjatywy wydawcy kwartalnika ,,Kraina Bugu” odbyła się pierwsza edycja programu, zakończona Galą Ambasadorów Wschodu i wręczeniem pierwszych statuetek. Od tego czasu inicjatywa z każdą edycją rozszerza swoją przestrzeń zarówno geograficzną jak i merytoryczną. Założeniem pierwszej edycji było wskazanie oraz nagrodzenie osób i podmiotów działających w środkowo-wschodniej Polsce. Kolejne edycje programu pokazały, że obszar ten jest o wiele szerszy i skupia się na działaniach i inicjatywach realizowanych na całym obszarze Polski wschodniej oraz pograniczu. Od 2015 r. została rozszerzona także formuła merytoryczny i obok kategorii takich jak: samorząd, biznes, projekt i turystyka pojawiły się także kategorie: kultura i sztuka czy społecznie odpowiedzialny.

 

Top