SUPERSONIC BLUES MACHINE featuring very special guest BILLY F. GIBBONS (USA)

Koncert podczas SBF 2018
Sobota, 07.07.2018, godz. 20.20

scena w parku Konstytucji 3 Maja, wstęp wolny

Supersonic Blues Machine to nowa, elektryzująca nazwa na bluesowej mapie świata. Zespołu nie tworzą jednak nowicjusze. Fabrizio Grossi, basista, producent, inżynier dźwięku i autor teksów to prawdziwy obieżyświat, który po zdobyciu odpowiedniego doświadczenia w swoim rodzinnym Mediolanie rezydował do tej pory w Londynie, Kanadzie, Nowym Jorku a obecnie w Los Angeles.
Teksańczyk Lance Lopez (gitara i wokal), w czasach licealnych grywał po obskurnych barach w Luizjanie i na Florydzie, aby później towarzyszyć w trasach koncertowych takim tuzom jak legendarny Johnny Taylor a także Lucky Peterson i Bobby Blue Bland.
Ostatni z nich, perkusista Kenny Aronoff może pochwalić się w swoim CV współpracą z największymi. John Mellencamp, John Fogerty, Eric Clapton, Jack White, Billy Gibbons, B.B. King, Bonnie Raitt i Dr. John to tylko niektóre z nazwisk, z którymi na przestrzeni ostatnich 40 lat współpracował ten niezwykle doświadczony i utalentowany muzyk.

Lista gitarzystów, którzy wystąpili gościnnie na debiutanckim krążku SBM „West Of Flushing, South Of Frisco” to nie lista przypadkowo dobranych „dużych” nazwisk, a bardziej coś na kształt jednej wielkiej bluesowej rodziny: Warren Haynes, Lance Lopez, Chris Duarte, Eric Gales, Walter Trout, Robben Ford i Billy F. Gibbons. Wszyscy ci ludzie to prawdziwe skarby na bluesowej scenie.

Specjalnym gościem całego koncertu będzie założyciel, lider, gitarzysta i wokalista zespołu ZZ Top – BILLY F. GIBBONS.

Skład:
Billy F. Gibbons – śpiew, gitary
Kenny Aronoff – perkusja
Kris Barras – gitara, śpiew
Serge Simic – gitary, śpiew
Alex Alessandroni Jr – instrumenty klawiszowe, śpiew,
Fabrizio Grossi – gitara basowa, śpiew,
Andrea Grossi – śpiew
Francis Benitez – śpiew

Zobacz także: www.supersonicblues.com

Top