SOSNOWSKI – wygrał kwalifikacje Polish Blues Challenge 2020

W dniu 14 lipca 2019 r. w ramach Suwałki Blues Festival 2019 odbyły się kwalifikacje Polish Blues Challenge 2020. Organizatorami kwalifikacji byli Urząd Miejski w Suwałkach i Suwalski Ośrodek Kultury. Jury w składzie:Bogdan Topolski – dyrektor artystyczny Suwałki Blues Festival, Suwalski Ośrodek Kultury, Ignacy Ołów – zastępca dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury, Jan Chojnacki – Program 3 Polskiego Radia, Radio Baobab, Piotr Wróblewski – Polskie Radio Lublin, Wojciech Zamorski – Polskie Radio Katowice, Ryszard Gloger – Polski Radio Poznań i Andrzej Jerzyk – Radio Centrum Kalisz po przesłuchaniu na scenie plenerowej przy ratuszu pięciu zespołów:

  1. COTTON WING
  2. POLA CHOBOT & ADAM BARAN
  3. SOLD MY SOUL
  4. SOSNOWSKI
  5. TEKSASY & WOJTEK CUGOWSKI

postanowiło przyznać kwalifikację do European Blues Challenge 2020, które odbędą się w Zaanstad, w Holandii w 2020 r.  w oraz nagrodę Grand Prix – nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk, statuetkę Suwałki Blues i czek na kwotę 10 000 zł  wykonawcy:   SOSNOWSKI

Gratulujemy !!!
Organizatorzy

Sosnowski, one man band z Warszawy, songwriter i doświadczony gitarzysta, znany ze swojego charakterystycznego, zachrypniętego wokalu. Jego utwory, m.in. „Where Do We Go”, „Głową w dół”, czy „Gniew”, nie tylko podbiły serca wielu słuchaczy, ale także zdobyły uznanie wielu znanych dziennikarzy muzycznych. Nagrodzony m.in. Offensywną „Szczotą” radiowej Trójki za pozamiatanie muzycznej sceny w 2018 roku, w tym sezonie obecny m.in. na takich wydarzeniach jak festiwal Enea Spring Break, ZEW się budzi Festiwal, Suwalki Blues Festival, Polish Blues Challange czy Blues Maraton.

Jego debiutancka płyta została zarejestrowana w całości na sprzęcie, który mieści się w jednej torbie podróżnej – stąd jej nazwa: „The Hand Luggage Studio”. To mieszanina wpadającego w ucho, energetycznego blues rocka, bluesa, bluegrassu i roots rocka z elementami country. Jego koncerty to rodzaj live act-u, w którym opowiada o swoich piosenkach, śpiewając i grając nie tylko na gitarze lub banjo, ale akompaniując sobie też jedną nogą na bębnie basowym (stopie), a drugą na tamburynie.

Zobacz także: www.thesosnowski.com

Top