RONNIE BAKER BROOKS (USA) – przedstawiamy ostatnią gwiazdę SBF 2019.

Organizatorzy Suwałki Blues Festival 2019 ujawnili ostatnią gwiazdą SBF 2019. Będzie to pochodzący z Chicago amerykański gitarzysta i wokalista – RONNIE BAKER BROOKS. Wystąpi w niedziela 14 lipca na scenie przy Ratuszu. Będzie to jedyny koncert w Polsce. Wstęp wolny. Zapraszamy !!! 


Ronnie Baker Brooks urodził się w Chicago. Zaczął grać na gitarze, gdy miał niespełna sześć lat. Jako dziewiętnastolatek dołączył do zespołu swojego ojca – Lonnie’go Brooksa – znanego i cenionego bluesmana chicagowskiego. Przez 12 lat wraz z ojcem objechał cały bluesowy świat, dzieląc scenę z największymi artystami epoki: B.B. Kingiem, Koko Taylor, Erykiem Claptonem czy Buddy’m Guyem. W 1998 roku, w wieku 32 lat, za namową ojca, Ronnie rozpoczął karierę solową. W tym roku zrealizował też swój pierwszy album zatytułowany,,Golddigger”.

Ronnie jest przede wszystkim artystą koncertującym. Nagrywa z rzadka, ale każdy następny album zwiastuje kolejny postęp na drodze twórczej artysty. Dotychczasowym zwieńczeniem jego dyskografii jest wydany w 2017 roku album „Times Have Changed”. Płytę tę zrealizował przy współpracy Steve’a Jordana, jednego z najbardziej cenionych producentów amerykańskich. W nagraniach uczestniczyli wspaniali muzycy z Memphis ze Stevem Cropperem na czele. W swym artystycznym credo Ronnie Baker Brooks wyznaje: „Moją najszczerszą intencją, od kiedy nagrałem pierwszy album, było pozostać wiernym autentyzmowi poprzednich pokoleń, a chcę też wnieść to, co może poruszyć młodą generację. Chcę być tym pomostem!”.

Zobacz także: www.ronniebakerbrooks.com

Top