ROB & BELKIN BAND (LT)

Koncert podczas SBF 2022
Piątek, 8.07.2022, godz. 17.00

scena w parku Konstytucji 3 Maja, wstęp wolny

Aleksandr Belkin i Robertas Semeniukas to znanyni wykonawcy muzyczni na Litwie. Są przedstawicielami różnych gatunków muzycznych jak pop, rock jazz, folk i country, ale oboje uwielbiają bluesa i to skłoniło ich do stworzenia tego muzycznego projektu. Poprzez swoje wieloletnie doświadczenie na scenie duet stara się przekazać słuchaczowi żywe emocje w profesjonalny sposób. W tym projekcie Rob & Belkin Band wykonują oryginalne kompozycje własne i standardy bluesowe, zaaranżowane w nowoczesny sposób z ciekawym brzmieniem gitar i chórkami. Niedawni wydali nowy album – winyl i CD  pt. „AMBER BLUES”.

Aleksandr Belkin – wokal, gitara, harp.
Lider i założyciel „The Road Band”, grał w wielu zespołach jazzowych, bluesowych i rock and rollowych, a także w pierwszym bluesowym zespole na Litwie „Hilda Blues Band”. Występował z różnymi zespołami na wielu festiwalach w krajach europejskich. Wydał pięć solowych albumów. Uczestniczy w różnych projektach muzycznych ze znanymi wykonawcami europejskimi i amerykańskimi.

Robertas Semeniukas to profesjonalny gitarzysta, kompozytor i producent. Założyciel i kompozytor zespołu folkowego – rockowego „Žalvarinis”, wieloletni członek zespołu Marijonas Mikutavičius i współautor muzyki. Artysta wydał dziesięć albumów. Organizuje koncerty na Litwie i za granicą, uczestniczy w różnych projektach muzycznych organizowanych przez telewizję, gra na największych arenach i festiwalach w kraju, pracuje jako muzyk sesyjny w studiach nagraniowych, produkuje i nagrywa innych wykonawców w swoim prywatnym studiu nagraniowym.

Skład:
Robertas Semeniukas – śpiew, gitara
Aleksandr Belkin – spiew, gitara, harp
Viltė Ambrazaitytė – spiew
Sigita Jonynaitė – śpiew
Sergejus Sopelevas-Vysocki – gitara basowa
Dovydas Stoškus – perkusja

Więcej: www.facebook.com/RobandBelkin/

 

 

 

 

 

 

Więcej: www.facebook.com/RobandBelkin/

Top