Martyna Jakubowicz – laureatka Fryderyka 2017

Martyna Jakubowicz zdobyła Fryderyka w kategorii Album Roku – Muzyka Korzeni za płytę „Prosta piosenka”. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu. Specjalne pozdrowienia i gratulacje dla współproducentów: Jana Smoczyńskiego i Dariusza Bafeltowskiego” – czytamy na facebookowym profilu artystki.

Jedyna w swoim rodzaju piosenkarka, która od czterdziestu lat oczarowuje słuchaczy wszystkich pokoleń. Wymyka się wszelkim próbom muzycznego zaszufladkowania, oscylując pomiędzy folkiem, bluesem, jazzem i rockiem. Jest mistrzynią tworzenia nastroju. Koncerty zwyczajowo kończą się owacjami na stojąco, zaś publiczność nie chce pozwolić jej zejść ze sceny.

Już 6 lipca w ramach koncertu otwarcia SBF 2017 w Suwalskim Ośrodku Kultury będziemy mieli okazję zobaczyć i wysłuchać tej niezwykle utalentowanej artystki.

Koncert podczas SBF 2017
Czwartek
, 06.07.2017, godz. 20.30

sala im. A. Wajdy, SOK, koncert biletowany

Bilety w cenie 85 zł dostępne są w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu 

Choć jej klimatyczne ballady znakomicie brzmią w kameralnych, zamkniętych salach, energiczne utwory z zacięciem rockowym sprawiają, że równie dobrze radzi sobie na plenerowych imprezach i festiwalach (Pop Session, Rock Arena, Jarocin, Przystanek Woodstock, Rawa Blues i wiele innych). Na swoim koncie ma aż piętnaście albumów, które znalazły uznanie nie tylko wśród szerokiej publiczności ale również zostały docenione przez zagraniczną prasę (recenzje w „Rolling Stone” i „Guitar Player”) i krajową branżę muzyczną (nominacje do nagrody „Fryderyk” w 1995 i 2011 r). W marcu 2016 roku, do sklepów trafił najnowy album Artystki – „Prosta Piosenka”. Jest to pierwsza od sześciu lat płyta autorska. Materiał został zrealizowany z udziałem min. Wojciecha Waglewskiego, Korteza i Jana Smoczyńskiego. Single z tej płyty „Mój czas ucieka” i „Wielka Słabość” , osiągnęły wysokie notowania na Liscie Przebojów Programu Trzeciego.

W październiku minionego roku artystka otrzymała prestiżową nagrodę Mateusza Trójki, w kategorii „muzyka rozrywkowa – wydarzenie”. Podczas tegorocznej gali rozdania nagród Fryderyki 2017, Martyna Jakubowicz otrzymała tą prestiżowąnagrodę w kategorii Album roku – muzyka korzeni.

Oto lista laureatów najbardziej prestiżowych muzycznych nagród w Polsce – FRYDERYKI 2017

MUZYKA ROZRYWKOWA

 • Fonograficzny debiut roku: Piotr Zioła
 • Utwór roku: „Mississippi w ogniu”, Organek
 • Album roku – rock: „Czarna Madonna”, Organek
 • Album roku – pop: „Dla naiwnych marzycieli”, Ania Dąbrowska
 • Album roku – hip hop: „Życie po śmierci”, O.S.T.R.
 • Album roku – alternatywa: „Clashes”, Brodka
 • Album roku – elektronika: „Bang”, Reni Jusis
 • Album roku – muzyka korzeni: „Prosta piosenka”, Martyna Jakubowicz
 • Teledysk roku: „Pastempomat”, Dawid Podsiadło

MUZYKA JAZZOWA

 • Album roku: Robert Majewski „Tribute to Henryk Majewski”
 • Artysta roku: Zbigniew Namysłowski
 • Fonograficzny debiut roku: Tomasz Wendt

 

 

 

Top