LUCKY PETERSON (USA) – przedstawiamy kolejną gwiazdę SBF 2019.

Organizatorzy ujawnili kolejną gwiazdą SBF 2019. Będzie to legendarny amerykański bluesman, mistrz gitary bluesowej i Hammonda B3 – LUCKY PETERSON. W tym roku obchodzi  50 rocznicę swojej obecności na scenie.
Wystąpi w sobotę 13 lipca na scenie przy Ratuszu. Będzie to jedyny koncert w Polsce. Wstęp wolny. Zapraszamy !!!

Legendarny amerykański wokalista bluesowy, mistrz gitary i Hammonda B3. W tym roku obchodzi 50 rocznicę swojej obecności na scenie. Lucky Peterson urodził się w 1964 roku w Buffalo w stanie Nowy Jork. Jego ojciec – Jamesa Peterson – był znanym i cenionym gitarzystą bluesowym i właścicielem „The Governor’s Inn”, popularnego klubu w mieście, obowiązkowego przystanku dla najsłynniejszych bluesmanów w owym czasie. To właśnie w tym miejscu, Little Lucky Peterson, jak go wtedy nazywali, zdał sobie sprawę, że jego prawdziwym powołaniem była muzyka, a w szczególności Blues!

Już w wieku 3 lat Little Lucky Peterson dał swój pierwszy koncert i zamiast bawić się z innymi dziećmi, kręcił się wokół klubu ucząc się i grając z licznymi artystami, którzy występowali w klubie ojca. Jeden z najwybitniejszych artystów tamtych lat – Willie Dixon – dostrzegł talent małego Petersona i wyprodukował pierwszy album pięcioletniego Lucky’ego, zatytułowany „Our Future” .

Od tego momentu propozycje występów zaczęły spływać w zawrotnym tempie. Peterson zaczął występować w najpopularniejszych programach telewizyjnych m.in. w ,,The Ed Sullivan Show’’, ,,The Tonight Show’’, ,,What’s My Line’’ oraz wielu innych. Popularność pierwszego albumu, a w szczególności przeboju ,,1-2-3-4’’, (covera utworu ,,Please, Please, Please’’ Jamesa Browna) sprawiła, że o Petersonie usłyszeli wszyscy.

Będąc nastolatkiem występował jako gitarzysta i klawiszowiec w zespołach, którym przewodzili giganci bluesa: Lttle Milton, Bobby Bland, Etta James , Otis Rush…

Od początku lat osiemdziesiątych prowadzi karierę solową, wspierając swoje niesamowite umiejętności multiinstrumentalisty doskonałym warsztatem wokalnym. Nagrał kilkadziesiąt płyt, między innymi dla słynnych firm Alligator i Verve. Do współpracy zapraszali go także jazzmeni: Marcus Miller i Dvaid Sanborn.

Wirtuozeria w połączeniu z pełnym ekspresji wizerunkiem scenicznym od lat utrzymuje Luky’ego Petersona w gronie największych atrakcji koncertowych festiwali bluesowych na całym świecie.

Skład:
Lucky Peterson – śpiew, gitara, Hammond B3, piano
Tamara Stovall Peterson – śpiew
Rachid Guissous – instrumenty klawiszowe
Shawn Kellerman – gitara
Alain Nyame Ebangue – gitara basowa
Julien Charlet – perkusja

Zobacz także: www.luckypeterson.com

Top